SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.07
Hodnotené: 15x Prosím, ohodnoť prácu

Rodina

Väčšina ľudí si myslí, že rodina je len o peniazoch, lepšom byte alebo o tom, koľko máte detí...
Samozrejme rodina je niečo neopísateľné, niečo, čo nemôžu mať všetci, niečo, čo niektorí ani nepoznajú.

Dá sa povedať, že rodina je pre malé deti nepodstatná. Stačí mať dozor, čo sa s nimi hrá, kopu hračiek a sú spokojné. Lenže dospievame a chceme stále viac a viac vecí z dnešných vymožeností. Neuvedomujeme si, že iní by za pohladenie od mamy dali čokoľvek. Pre nás je táto vec samozrejmá, nemáme ani najmenšie tušenie o tom, aké to musí byť bez rodiny, žiť bez nehy.

Dnešné deti si nevážia mamu, otca, súrodencov... časom im však určite dôjde, že nebolo dôležité, koľko si toho vyprosili pod stromček, ale to, že mali s kým pri tom stromčeku byť. Že majú šancu večerať s rodinou pri jednom stole, hrať stolové hry a spoločne sa smiať.
Deťom to môžeme hovoriť stokrát, ale málokto to dnes pochopí.

Úprimne, keby som si mohla vybrať ja, radšej by som žila bez mobilu a ďalších podobných vecí, len aby moja rodina bola úplná, aby som nemusela vyhľadávať svoju matku, aby sme boli pohromade a spolu.

Medzi rodinu patria aj niektorí veľmi dobrí a blízki priatelia. Môžeme do nej počítať niekoho, s kým sme vyrastali alebo niekoho, kto sa nás ujal, keď sme prišli do nového prostredia. Ale nemali by sme dávať prednosť priateľstvu pred rodinou.

V dnešnej dobe sa pred slovom rodina uprednostňuje veľa iných, menej podstatných vecí.
Skúste sa zamyslieť, popremýšľať o tom, ako život urobiť krajším nielen vám, ale aj vašim rodičom. Keď máte možnosť byť jeden celok, buďte ním a nedávajte príležitosť niečomu inému, čo aj v okamihu môže vašu rodinu rozdeliť.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Kristýna, 15.03.2021

­­­­

Slohová práca Rodina v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Rodina
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 678 089
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)