SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 3.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Láska (nie) je len slovo...

Je láska len slovo? Toto je téma naozaj na zamyslenie. Myslím si, že láska sa môže stať len slovom, ak je tento pojem používaný až príliš často alebo ak jeden povie, že ľúbi toho druhého, ale nemyslí to úprimne. Vtedy sa láska podľa mňa môže stať len slovom.

Láska ako taká nie je len slovo. Je to hlboký cit, ktorý dokáže skutočné zázraky. A nemusí to byť len láska dvoch ľudí. Môže to byť tiež láska k zvieratám, prírode, vlasti, láska ku svojmu povolaniu či všeobecne láska k životu a ľuďom okolo nás.

Každá láska má svoj význam. Aký by bol život okolo nás, ak by nikto neľúbil zvieratá a prírodu? Veď by to tu bolo také pusté!

Láska k vlasti je tiež dôležitá. Keby nebolo ľudí, ako Milan Rastislav Štefánik, Ľudovít Štúr, Tomáš Garrique Masaryk a ďalší, asi by sme toho ako Slováci až tak veľa nedosiahli... Nemali by sme našu krásne ľubozvučnú slovenčinu, dokonca by možno ani Slovensko neexistovalo a boli by sme pod nadvládou nejakého iného, silnejšieho národa. Myslím, že Česi by na svoj národ a svojich národovcov mali byť veľmi hrdí. Napríklad na takého Bedřicha Smetanu. Jeho skladba Vltava je taká nádherná...

Veľmi dôležitá je podľa mňa láska k svojmu povolaniu. Nehovorím, že všetci majú radi prácu, ktorú robia, ani že musia byť celý čas dokonale šťastní zo svojej práce, ale myslím, že je dôležité mať ju aspoň trochu rád. Pretože ak niekto nemá svoju prácu rád, nenapĺňa ho šťastím a výsledky nie sú také dobré, ako keby svoju prácu mal rád. Ale niektorí si akosi povedať nedajú a ďalej sa v práci týrajú.

Mám veľmi rada svoj život. Najviac asi vtedy, keď som zaľúbená. V tom čase sa ráno zobudím, pomyslím si "Jé, zas ťa uvidím!", usmejem sa a teším sa na nový deň. Takáto nálada mi dokáže vydržať fakt dlho!

Láska - to je skutočný zázrak!

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Leolin, 29.11.2018

­­­­

Slohová práca Láska (nie) je len slovo... v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Láska (nie) je len slovo...
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 941 421
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)