SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.43
Hodnotené: 14x Prosím, ohodnoť prácu

Keby som mala stroj času

Veľa ľudí vrátane mňa má niekedy pocit, že by sme potrebovali stroj času. Nejakú kabínku, do ktorej by sme si sadli, povedali, kam a do akého roku sa chceme dostať a nejakým spôsobom by nás to tam premiestnilo.

Niekedy nás napríklad mrzelo, keď sme niekomu povedali krivé slovo. Alebo sme sa v škole strápnili a všetci spolužiaci nám to stále dookola opakujú. Moja mama bola zase v Amerike a rada by tam šla znovu, aj keby v minulosti. Stalo sa aj to, že v Titanicu zahynulo veľké množstvo ľudí. Tá loď ale nikdy vyplávať nemusela...

V živote bolo, je a bude veľa chvíľ, kedy by sme chceli vrátiť čas späť, aby sme škodu napravili či aby sme lepšie využili čas. "Je to ale správne? Keby to šlo, vážne by sme to využili? Malo by to nejaké následky?" Aj také otázky treba vyložiť na stôl.

Môj názor je ten, že to správne nie je, ani by som to nechcela. Niekto by to použil zle a vymazal by z histórie mňa alebo moju rodinu. Aj ten Titanic bol na niečo. Ľudia sa môžu z chýb iných poučiť.

Čo sa stalo, stalo sa. Nehľaďme na to, čo sme mali urobiť inak, nemá to cenu, žiadny stroj času nie je, sú len spomienky. Pozerajme sa nato, čo robíme práve v tomto okamihu. Robme činy tak, aby sme ich nemuseli neskôr ľutovať. Žime v súčasnosti!

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Anna Jakubíková/Smíšek, 04.02.2019

­­­­

Slohová práca Keby som mala stroj času v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Keby som mala stroj času
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 526 148
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)