SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Gamblerstvo

Väčšine ľudí sa pri vyslovení slova gamblerstvo predstaví človek hrajúci na automatoch alebo inú hazardnú hru. Ja som toho názoru, že označenie "gambler" sa týka len tých, ktorí sú na hazardu skutočne závislí a nedokážu svoju závislosť krotiť.

Ľudia, ktorí nikdy nehrali na automatoch alebo ktorí nehrajú hazardné hry, nemôžu pochopiť správanie gamblerov, a myslím si, že väčšina z nich ani presne nevie, čo vlastne gambler núti znovu a znovu si chodiť zahrať do herne alebo kasína. Je to chuť hrať. Chuť, ktorú možno len ťažko ovládnuť. Povedal by som, že ju možno prirovnať napríklad k chuti malého dieťaťa, pred ktoré položíme lízatko. Tí, ktorí prepadnú hazardu, sa bez pomoci rodiny, priateľov a lekárov len ťažko zbavia svojej závislosti. Počas krátkej doby môžu prísť o všetko. O rodinu, priateľov, peniaze, majetok...

To, čo stratili, si uvedomia väčšinou až vtedy, keď už je príliš neskoro. Ale nie každý prípad končí zle. Sú aj takí, ktorí sa rozhodnú liečiť. Liečba prebieha väčšinou v izolácii od herní a podobných miest, aby pacient nebol v pokušení. Liečba sa vo väčšine prípadoch dokončí, ale jej skutočné výsledky sa spoznajú, až keď je pacient vonku. Tu na neho opäť všade číhajú nástrahy v podobe herní, ale chuť hrať je menšia ako pred liečbou a dá sa lepšie zvládnuť.

Nedávno som sledoval v televízii príbeh gamblera, ktorý si stihol za pár týždni narobiť veľké dlhy. Prišiel tak o dôveru rodiny a priateľov, a keď už to s ním vyzeralo najhoršie, chytil sa druhej šance, ktorej sa mu dostalo od rodiny a podarilo sa mu ju využiť. Po liečení si našiel novú prácu, byt, priateľku a začal "nový život". Takto však dopadne len jeden z mála a vždy je lepšie s hazardom vôbec nezačínať.

Môj názor je taký, že hazard v malom množstve neškodí, napríklad raz za čas si zahrať o pár desiatok korún v kartách pri pive, ale nesmie sa to preháňať. Myslím si, že gamblerstvo tu bolo vždy a vždy tu bude a je len otázkou, či sa ho podarí zmierniť, napríklad obmedzením niektorých herní, alebo či sa nebude robiť nič a hazardných hráčov bude len pribúdať.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: TeePack, 07.05.2021

­­­­

Slohová práca Gamblerstvo v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Gamblerstvo

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 737 919
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)