SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 3x Prosím, ohodnoť prácu

Čo mi dáva hudba?

Hudba je pre mňa všetkým. Je pre mňa maximálne dôležitá. Tak ako vzduch, voda, jedlo a láska, tak aj hudba je základom môjho života. Pre veľa ľudí je to niečo bežné v ich živote. Sú na ňu zvyknutí, ako na vstávanie do práce či školy, na jazdu autom – ale pre mňa? Je to oveľa viac. Hudba je ako človek. Je v nej množstvo emócií, veľa citu. Veľa žánrov, ktoré predstavujú rôzne typy ľudí. Milujete ju, alebo nenávidíte. Plačete pri nej alebo sa s ňou smejete. Predstavte si, aký by bol život bez hudby. Nudný a stereotypný.

Ja by som bez hudby nemohla žiť. Nemohla existovať. Bolo by to pre mňa, akoby som prišla o človiečika, ktorého milujem, na ktorého som zvyknutá, bez ktorého si neviem predstaviť ani jediný deň v tom najčiernejšom sne. Behá mi mráz po chrbte nad takou desivou myšlienkou. S hudbou prežívam všetko. Keď mám radosť a chcem sa baviť, zapnem rádio a tancujem. Keď mi je smutno a plačem, zapnem rádio a predstavujem si svet v ružových farbách a to ma dostane aj z tej najväčšej depresie. Keď idem spať, zapnem rádio a hudba ma sprevádza v snoch, keď sa vznášam nad oblakmi.

Hudba je môj najlepší priateľ aj v tých najhorších chvíľach, pretože do nej môžem vryť všetky svoje radosti, smútky, trápenia aj výčitky. Som si istá, že nebudem sama, keď poviem že: "S hudbou prežívam veľkú časť svojho života".

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: lucinečka, 19.01.2023

­­­­

Slohová práca Čo mi dáva hudba? v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Čo mi dáva hudba?
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 649 045
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­