SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.33
Hodnotené: 6x Prosím, ohodnoť prácu

Čo mi dáva hudba?

Hudba je pre mňa všetkým. Je pre mňa maximálne dôležitá. Tak ako vzduch, voda, jedlo a láska, tak aj hudba je základom môjho života. Pre veľa ľudí je to niečo bežné v ich živote. Sú na ňu zvyknutí, ako na vstávanie do práce či školy, na jazdu autom – ale pre mňa? Je to oveľa viac. Hudba je ako človek. Je v nej množstvo emócií, veľa citu. Veľa žánrov, ktoré predstavujú rôzne typy ľudí. Milujete ju, alebo nenávidíte. Plačete pri nej alebo sa s ňou smejete. Predstavte si, aký by bol život bez hudby. Nudný a stereotypný.

Ja by som bez hudby nemohla žiť. Nemohla existovať. Bolo by to pre mňa, akoby som prišla o človiečika, ktorého milujem, na ktorého som zvyknutá, bez ktorého si neviem predstaviť ani jediný deň v tom najčiernejšom sne. Behá mi mráz po chrbte nad takou desivou myšlienkou. S hudbou prežívam všetko. Keď mám radosť a chcem sa baviť, zapnem rádio a tancujem. Keď mi je smutno a plačem, zapnem rádio a predstavujem si svet v ružových farbách a to ma dostane aj z tej najväčšej depresie. Keď idem spať, zapnem rádio a hudba ma sprevádza v snoch, keď sa vznášam nad oblakmi.

Hudba je môj najlepší priateľ aj v tých najhorších chvíľach, pretože do nej môžem vryť všetky svoje radosti, smútky, trápenia aj výčitky. Som si istá, že nebudem sama, keď poviem že: "S hudbou prežívam veľkú časť svojho života".

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: lucinečka, 19.01.2023

­­­­

Slohová práca Čo mi dáva hudba? v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Čo mi dáva hudba?
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 526 287
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)