SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.54
Hodnotené: 28x Prosím, ohodnoť prácu

Budúcnosť

Každý človek si predstavuje svoju budúcnosť inak. Niekto túži po rodinnom dome a veľkej rodine, iný zase po kariére alebo po ceste okolo sveta. Tak či onak, nikto dopredu nevie, čo ho v skutočnosti čaká. A to je vlastne dobre. Už odjakživa sa človek pokúša dozvedieť, čo sa stane za týždeň, čo za mesiac a čo za 20 rokov. Čítame horoskopy, chodíme za vešticami... ale naozaj chceme vedieť, čo bude ďalej?

Ľudia si predstavujú svoju budúcnosť ako niečo tajomné a krásne, snívajú o rôznych veciach a predstavujú si, aké možnosti im život môže priniesť. Všetci majú svoj imaginárny svet, kam občas každý z nás uteká. Stačí jeden nešťastný deň a už sa odoberáme do ríše predstáv typu: "Raz to bude lepšie, zmení sa to". Ale čo keby sme všetko vedeli vopred? Že náš krásny vysnívaný dom nikdy nebude, a že nebudeme tými slávnymi spevákmi s miliónmi fanúšikov? Asi by sme sa čoskoro zbláznili, nevedeli by sme, za čím teda ísť. Bol by to zvláštny život a nemyslím si, že jednoduchší, ako niektorí ľudia tvrdia.

Keď sa nad tým zamyslím, budúcnosť v mojom živote zaberá naozaj veľké miesto. Vedieť, či sa moje sny splnia a budem mať všetko, po čom túžim, je vlastne zbytočné a nezmyselné. O človeku najviac vypovedá to, čo je schopný pre svoju budúcnosť urobiť. A vedieť, že nemôžem budúcnosť ovplyvniť, by pre mňa bolo asi dosť depresívne.

Pretože nech je budúcnosť akákoľvek, snívať o nej je skoro rovnako krásne, ako keď to naozaj zažijeme.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: , 28.06.2019

­­­­

Slohová práca Budúcnosť v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Budúcnosť
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 307 934
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­