SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.66
Hodnotené: 35x Prosím, ohodnoť prácu

Budúcnosť

Každý človek si predstavuje svoju budúcnosť inak. Niekto túži po rodinnom dome a veľkej rodine, iný zase po kariére alebo po ceste okolo sveta. Tak či onak, nikto dopredu nevie, čo ho v skutočnosti čaká. A to je vlastne dobre. Už odjakživa sa človek pokúša dozvedieť, čo sa stane za týždeň, čo za mesiac a čo za 20 rokov. Čítame horoskopy, chodíme za vešticami... ale naozaj chceme vedieť, čo bude ďalej?

Ľudia si predstavujú svoju budúcnosť ako niečo tajomné a krásne, snívajú o rôznych veciach a predstavujú si, aké možnosti im život môže priniesť. Všetci majú svoj imaginárny svet, kam občas každý z nás uteká. Stačí jeden nešťastný deň a už sa odoberáme do ríše predstáv typu: "Raz to bude lepšie, zmení sa to". Ale čo keby sme všetko vedeli vopred? Že náš krásny vysnívaný dom nikdy nebude, a že nebudeme tými slávnymi spevákmi s miliónmi fanúšikov? Asi by sme sa čoskoro zbláznili, nevedeli by sme, za čím teda ísť. Bol by to zvláštny život a nemyslím si, že jednoduchší, ako niektorí ľudia tvrdia.

Keď sa nad tým zamyslím, budúcnosť v mojom živote zaberá naozaj veľké miesto. Vedieť, či sa moje sny splnia a budem mať všetko, po čom túžim, je vlastne zbytočné a nezmyselné. O človeku najviac vypovedá to, čo je schopný pre svoju budúcnosť urobiť. A vedieť, že nemôžem budúcnosť ovplyvniť, by pre mňa bolo asi dosť depresívne.

Pretože nech je budúcnosť akákoľvek, snívať o nej je skoro rovnako krásne, ako keď to naozaj zažijeme.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: , 28.06.2019

­­­­

Slohová práca Budúcnosť v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Budúcnosť
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 941 272
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)