SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Jarný sen

Je ráno a teda začína nový deň. Svedčí o tom žiariace slnko, ktoré je ešte nízko na blankytne modrej oblohe. Som si istá, že aj keď jar ešte len začína, bude teplo.

O tom, že je jar, vypovedá okrem kalendára aj jemná vôňa vanúca z otvoreného okna po celej izbe. Hádam, čo by to tak mohlo byť. Či farebné kvety orosené rannou vlahou otvárajúc svoje puky teplým lúčom, či zamatovo jemný vánok z blízkeho lesa. Napadajú mi aj jablone rastúce pri chalupe.

Pristúpim bližšie k oknu. Keďže je ešte skoro, v diaľke sa rozprestiera šedivá hmla, ktorá navodzuje tajomný pocit, až mi na tele naskakuje husia koža. Napriek tomu tu zotrvám a pozorujem okolie. Najprv nebo, ktoré je bez jediného mráčika, ďalej rozkvitnutý sad, avšak môj zrak spočinie u spievajúcich vtáčikov. Ich opojná melódia sa rozoznieva v diaľke ako na koncertnom vystúpení ozajstných umelcov.

Aby som si túto chvíľu ešte viac užila, vybehnem von na neďalekú lúku. Keďže nie som obutá, tak ma na bosých nohách šteklí jasnozelená tráva a miestami aj pestré lúčne kvety. Po chvíli si zvyknem aj na studené kvapky blyštiacej sa rosy a užívam si divadlo, ktoré sa mi naskytne. Na predlaktí sa mi usadia dva žlté motýle. Zblízka si prezerám ich hebké krídla aj malé čierne tykadlá, ktorými ma šteklia. Pohnem sa a oni sa rýchlym mávaním krídel vznesú k oblohe. Pozerám sa za nimi, ale oni akoby ma trestali, pretože letia priamo k slnku. Cítim len teplé lúče a privieram viečka.

Prebúdzam sa a zisťujem, že to bol len sen. Pristúpim bližšie k oknu. Je ešte zima. Okolie je pokryté hrubou vrstvou bielučkeho snehu a príroda spí, rovnako ako pred okamihom ja.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Buginka, 03.04.2024

­­­­

Slohová práca Jarný sen v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Jarný sen
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 526 172
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)