SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Búrka

Búrka je veľmi zaujímavým úkazom počasia. Vyžaruje z nej obrovskou mierou energia, a preto ju mnoho ľudí vyhľadáva, niekoho však aj desí a budí v ňom nemalý rešpekt. Najviac prichádza v horúcich letných dňoch, ale stretnúť sa s ňou môžeme aj v zime.

Všetko začína dusným, sparným počasím, keď všetci vtáci lietajú veľmi nízko nad zemou, ako by v tom horúcom vzduchu nemohli vzletieť vyššie. Všade panuje bezvetrie, len občas vánok ohýba listy stromov ako pierka. Obloha je blankytne modrá, ale postupne sa tu a tam objaví mráčik. Na obzore začínajú hroziť ťažké tmavé mraky, ktoré ešte stále plnou silou osvetľuje letné slnko. To však pomaly ale iste zahaľujú, a s ním aj celé šíre nebo. Začína sa zdvíhať silný studený vietor a vládu preberá šero vďaka svojmu tmavému súknu všade naokolo.

Z ničoho nič oblaky rozsekne blesk a nakrátko osvieti celú tmavú krajinu. Ostrožltý záblesk nás oslní a po chvíli sa dostaví ohlušujúci rachot hromu. Znie, ako by sa niekde v diaľke odtrhla lavína a tá sa valila po úbočí hory. Tento zvuk sa nesie stále ďalej, až sa postupom času vytratí alebo sa zastaví o hory, ktoré v tomto počasí vzbudzujú ešte väčší rešpekt ako obvykle. Rýchlo sa k nám približuje šumenie pripomínajúce tok veľkej rieky. Prichádza dážď, je silný a na zem sa znáša v hustých reťazcoch. To ešte umocňuje temnotu panujúcu všade naokolo, okolitý svet len občas rozsvieti záblesky, za ktorými sa ozýva dunenie hromov.

Dážď vo svojej intenzite ešte pridáva, avšak medzi oblakmi tu a tam začína presvitať opäť slnko. Búrka prehráva, a preto ustupuje. Dážď už ustal, slnko začína vysušovať krajinu nasiaknutou vodou a zvieratá vyliezajú zo svojich úkrytov. Je po búrke.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: jirkec, 16.03.2023

­­­­

Slohová práca Búrka v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Búrka
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 994 771
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­