SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Európske mesto môjho srdca

Pohľad z okna stojí za to. Výhľad na stovežatú Prahu je prekrásny, konečne už prišla jar. Ľudia schovali zimné kabáty a po meste sa prechádzajú v ľahkých bundičkách alebo len v mikinách, tí odvážni dokonca vytiahli šortky. S príchodom jari sa deň predlžuje a noc skracuje, ale teraz na začiatku prichádza zotmenie ešte pomerne skoro.

Za chvíľu začne svetla ubúdať. Potemnelé nebo a rozsvietené mesto - taký pohľad na Prahu mám rada. Mestský život sa začína upokojovať, ľudia sú unavení po dni plnom pracovných povinností. Svetlá lámp lemujú ulice, osvetľujú budovy, hrajú všetkými farbami a vytvárajú tak pozoruhodnú panorámu mesta. Mám to šťastie, že tento výjav môžem pozorovať z okna svojej hotelovej izby.

Rozhodnem sa ísť von, nie je tak neskoro. Prevetranie tela pred paním má na mňa blahodarný účinok. Sem-tam na mňa padne kvapka vody. Cez deň sa vyhýbam hlavným triedam, pretože taká prechádzka Prahou nemusí byť vždy príjemná. Človek si musí dať pozor na množstvo vecí, napríklad sa nesmie nechať lapiť do spárov húfov turistov.

Zahĺbená do svojich myšlienok prechádzam cez Malostranské námestie, mierny vánok sa pohráva s mojimi vlasmi. Sviežosť čistého vzduchu cítiť všade. Vidím, ako noc kúsok po kúsku nahrádza deň. Míňam Staromestskú vežu, až sa zastavím na Karlovom moste. Už sa celkom zotmelo. Pohľad smerom k osvietenému Pražskému hradu je úchvatný. Magickú atmosféru dotvára Vltava, v ktorej sa odrážajú fasády historických budov. Škoda, že hviezdy nie sú vidieť. Opriem sa o zábradlie, zatvorím oči a nechávam sa kolísať šumom mesta.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: sejvlicka, 23.02.2021

­­­­

Slohová práca Európske mesto môjho srdca v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Európske mesto môjho srdca

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 209 709
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)