SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Hrušku drôtom nepretlačíš

Aké rozhorčenie vidíme v tvárach profesorského zboru, keď si prečítajú slohové práce. Kam speje naša mládež? Kam sa podeli mäkčene? A za vetou sa miesto bodky objavuje prapodivné spojenie dvojbodky a zátvorky... Znova sa teda vynorila nočná mora všetkých učiteľov slovenského jazyka: SMS, chat, aplikácia Whatsapp atď. Ako ich nenávidia! Čo by nato povedal Hurban?

Lenže ako sa hlása v jednom kultovom českom filme: "Nová doba! Host vyhazuje číšníka!" A hoci sú SMS správy a sociálne siete tŕňom v oku pomerne veľkému percentu starších ľudí, nová doba naozaj nastala a aj títo kritici by mohli priznať situácie, kedy im správa v telefóne ku šťastiu pomohla.

Minule som si tak stála opäť ležérne opretá o tyč v autobuse a podo mnou sediaca babička sa svojím kostnatým prstom snažila prebodnúť klávesnicu svojho mobilného telefónu. A na displeji sa pomaly objavovali písmená nesmiernej dôležitosti: KUP MASLO. Babička zdrvene odfrkla a utrela si chrbtom ruky svoje spotené čelo.
Práve si zachránila nedeľnú bábovku.
Aká radosť sa zračila v jej tvári. A pomohli by jej mäkčene? Pomohli by jej zložité slovné obraty? Veď to bolo také prosté. KUP MASLO.

A preto tu tieto správičky máme. Pre dôležité skratkovité vyjadrenie. Pre okamžitú nutnosť. Pre záchranu bábovky.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Ayla, 20.12.2019

­­­­

Slohová práca Hrušku drôtom nepretlačíš v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Hrušku drôtom nepretlačíš

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2021!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 768 611
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)