SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Výstava Šangri-la

V dňoch od 21. apríla 2019 do 14. februára 2020 sa na zámku v Bojniciach uskutočnila jedinečná výstava pod názvom Šangri-la.

Výstava otvorila všetkým návštevníkom magický príbeh veľhôr, snovej krajiny, rýdzich ľudí, vzácnych zvierat, krehkých náboženstiev, šokujúcich obradov, mýtov aj tajomstiev. Ponúkla predstavu o magickej ceste za bájnym údolím večného šťastia, skrytým vo vnútri Himalájí, kde - ako hovorí legenda - je čas relatívny pojem a staroba neznáme slovo. Okrem iného nás zoznámila s krajinami, ako sú Nepál, Tibet, Bhútán či India.

Celá expozícia v pôsobivom zrode kultúr a nadprirodzene, prostredníctvom veľkoplošných fotogradií, nainštalovaných v priestoroch výstavy, ukázala obyvateľom modernej civilizácie život v neprístupných horách a tisíce cenných predmetov z týchto miest. Všade okolo sa miešala vôňa budhistických tyčiniek, indických čajov a korenia.

Na výstave si prišli na svoje všetky vekové skupiny, pretože jej koncepcia myslela ako na dospelých, tak aj na deti.

Vďaka tejto výstave sme vystúpili zo života problémov, zhonu a stresu a užili si atmosféru pohody, sveta plného farieb, histórie aj nám vzdialenej kultúry a ľudí spätých s prírodou. Nabrali sme duševnú rovnováhu a energiu na ďalšie dni.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: black widow, 21.08.2019

­­­­

Slohová práca Výstava Šangri-la v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Výstava Šangri-la

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2021!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.

Štítky

Antigona Janko Jan
Server info

Počítadlo: 281 761
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)