SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Výstava Šangri-la

V dňoch od 21. apríla 2019 do 14. februára 2020 sa na zámku v Bojniciach uskutočnila jedinečná výstava pod názvom Šangri-la.

Výstava otvorila všetkým návštevníkom magický príbeh veľhôr, snovej krajiny, rýdzich ľudí, vzácnych zvierat, krehkých náboženstiev, šokujúcich obradov, mýtov aj tajomstiev. Ponúkla predstavu o magickej ceste za bájnym údolím večného šťastia, skrytým vo vnútri Himalájí, kde - ako hovorí legenda - je čas relatívny pojem a staroba neznáme slovo. Okrem iného nás zoznámila s krajinami, ako sú Nepál, Tibet, Bhútán či India.

Celá expozícia v pôsobivom zrode kultúr a nadprirodzene, prostredníctvom veľkoplošných fotogradií, nainštalovaných v priestoroch výstavy, ukázala obyvateľom modernej civilizácie život v neprístupných horách a tisíce cenných predmetov z týchto miest. Všade okolo sa miešala vôňa budhistických tyčiniek, indických čajov a korenia.

Na výstave si prišli na svoje všetky vekové skupiny, pretože jej koncepcia myslela ako na dospelých, tak aj na deti.

Vďaka tejto výstave sme vystúpili zo života problémov, zhonu a stresu a užili si atmosféru pohody, sveta plného farieb, histórie aj nám vzdialenej kultúry a ľudí spätých s prírodou. Nabrali sme duševnú rovnováhu a energiu na ďalšie dni.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: black widow, 21.08.2019

­­­­

Slohová práca Výstava Šangri-la v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Výstava Šangri-la
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2023!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 3 192 489
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­