SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Roznos medovníčkov v období Vianoc

  • informačná správa o dianí v obci

Dňa 22. decembra 2018 prebehlo v našej dedine roznášanie vianočných sladkostí spolu s prianím všetkého najlepšieho do nového roka, a to do každého domu v obci. Roznášania sa zúčastnili tri deti, ktoré mali za úlohu obísť približne sto domácností.

Zraz bol o 9:30 pri obecnom úrade. Všetky deti dorazili včas, a tak sa mohlo začať. Dostali medovníčky aj priania a boli poučené o tom, čo majú ľuďom hovoriť.
O 9:40 sa začalo s roznosom a o 11 už boli všetci účastníci premrznutí na kosť, takže si dali krátku prestávku na obed.
Od 13:30 ale museli pokračovať. Ostávalo im ešte asi 60 domov.
Do každého domu museli vojsť, preniesť pár viet a samozrejme odovzdať prianie s medovníkom. Niektorí ľudia prispievali drobnými darčekmi, iní koláčmi a další dokonca nešetrili ani peniazmi. Niektorí sa naopak vytasili s posmešnou vetou: "A to je ako všetko?"

Akcia sa každopádne celkom podarila, všetky domy boli obšťastnené medovníkom a prianím. Deti, ktoré rozdávali darčeky, si dokonca zarobili menší finančný obnos. Môžeme preto konštatovať, že väčšina obyvateľov dediny si prišla na svoje.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Vložené: 12.11.2019

­­­­

Slohová práca Roznos medovníčkov v období Vianoc v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Roznos medovníčkov v období Vianoc

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2021!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 757 859
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)