SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Vianoce u nás doma

Vianoce, tie krásne sviatky pokoja a mieru, bývali vždy mojím obľúbeným sviatočným dňom, keď som bol ešte dieťa. A práve to je jeden z mnohých dôvodov, prečo nikdy nezabudnem, ako celý Štedrý deň u nás doma prebiehal.

Zo všetkého najskôr začala mama smažiť kapra. Ocko medzitým priniesol ozdoby na stromček, ktorý u nás v obývačke nechal Ježiško. Aspoň tak mi to bolo povedané. A potom sme začali stromček zdobiť. Najprv sa zavesili salónky, potom nasledovali gule, papierové reťaze a iné dekorácie, nakoniec sa stromček ešte ovešal blikajúcimi svetielkami. Potom mamička zavolala, že už je jedlo hotové, a otec tajomne povedal, že sa ešte pozrie, či fungujú svetlá, keď príde Ježiško. Potom sme si všetci sadli k štedrovečernému stolu a ja som už netrpezlivo čakal, až začujem zvonenie zvončeka, ktorý mal signalizovať, že Ježiško už dorazil.

Akonáhle sa zvonenie ozvalo, rozbehol som sa do obývačky a všetci sme plní radosti začali rozbaľovať darčeky, ktoré nám Ježiško nadelil.

Keď si na Vianoce spomeniem, zaplaví ma nostalgický pocit šťastia. 24. december sa tak stal mojím obľúbeným dátumom. A na Vianoce sa stále teším aj teraz, keď už som takmer dospelý.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: DreAmeR, 20.12.2023

­­­­

Slohová práca Vianoce u nás doma v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Vianoce u nás doma
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 526 170
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)