SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.60
Hodnotené: 10x Prosím, ohodnoť prácu

Ako sme zachránili mačiatko

Príhoda sa stala asi pred tromi rokmi. Bola krásna slnečná sobota a šla som s rodičmi na chalupu. Pridala sa k nám aj moja kamarátka Vanda a náš nový člen rodiny - dvojmesačné šteniatko bígla, ktorého som pomenovala Jerry.

Rozhodli sme sa s Vandou, že vezmeme psa a pôjdeme sa trochu prejsť. Asi po polhodine sme sa ocitli na okraji mesta a chceli sme sa vrátiť po prúde rieky späť na chalupu. Vtom sme začuli mňaukanie. Začali sme sa rozhliadať. Odkiaľ sa to ozýva? Povedala som Vande: "Choď sa pozrieť k rieke, ja pôjdem o kúsok ďalej po chodníku a pozriem sa do kríkov." Po pár minútach sa kamarátka vrátila, že pri rieke žiadne mačiatko nie je. Chvíľu sme nič nepočuli a chceli sme už ísť preč. A vtom znovu: "Mňau, mňau..."

Bolo to hrozné, akoby tomu zvieraťu niekto ubližoval. Započúvali sme sa pozornejšie a ja som zvolala: "To bude z toho kontajnera!" A skutočne. Odkryli sme poklop a uvideli sme malé, snáď týždenné mačiatko. Čo ale s ním? Vanda už doma mačku má a rovnako ako my býva v byte. A my máme psa. Bez našej pomoci však mačiatko určite umrie! Vytiahli sme ho a v náručí doniesli na chalupu, kde sa okolo neho všetci zbehli a snažili sa pomôcť. Najprv sme mu dali napiť. Bolo veľmi smädné. Našťastie babka s dedkom zostanú na chalupe ešte budúci týždeň, takže sa oň postarajú. Každý deň bolo mačaťu lepšie a začalo sa hrať.

Kúsok od našej chalupy býva sama pani, ktorej nedávno zomrel jej psík, a tak nám napadlo spýtať sa jej, či by si mačiatko nevzala k sebe. Všetci sme si vydýchli, keď sa u nej zabývalo a dnes je z neho veľký spokojný kocúr Milo.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Ája, 15.02.2021

­­­­

Slohová práca Ako sme zachránili mačiatko v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Ako sme zachránili mačiatko
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 526 177
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)