SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 3.00
Hodnotené: 3x Prosím, ohodnoť prácu

Smútočný prejav

Vážení smútoční hostia,

zišli sme sa tu pri najsmutnejšej udalosti, aká môže takéto množstvo ľudí priviesť v jeden čas na jedno miesto. Jozef Mára bol nielen manžel, otec, dedko a kamarát, ale aj riaditeľ školy, ktorý ovplyvnil mnohé životy.

Pre rodinu predstavoval oporný bod, za ktorým mohol prísť každý jej člen s akýmkoľvek problémom a vedieť, že odíde o starosť ľahší a s múdrou radou. V dobrých časoch sa Jozef tešil z úspechov svojich detí a v tých ťažších ich podporoval zo všetkých síl. Vnúčatá pre neho znamenali zosobnené šťastie a hoci sme mu často vyčítali, že ich až príliš rozmaznáva, vedeli sme, že deti ho milujú a sú s ním v bezpečí.
Jozef bol verným a láskavým manželom celých 38 rokov.

Mnohých kamarátov mal Jozef ešte z čias strednej a vysokej školy. Všetci ho poznali ako optimistického a veselého priateľa bez núdze o nápady, ktoré viedli k nezabudnuteľným zážitkom. Rovnako sa však s ním každý rád rozprával o vážnejších veciach, pretože Jozef ponúkal často pohľad na vec z druhej strany.

Za svoju dlhú učiteľskú kariéru pomohol nasmerovať životy stoviek ľudí. Nebol typickým pedagógom, to nie. Vo svojich zverencoch vedel vzbudiť dôveru a kamarátsky prístup sa mu osvedčil. Zároveň však vedel, ako udržať disciplínu, a oplýval prirodzenou autoritou, čo viedlo až k pozícii riaditeľa školy, v ktorej skoro celý život vyučoval.

Priatelia,

Jozefov život vyhasol skôr, než by sme si želali, ale bol to život veľmi naplnený a prospešný pre všetkých, ktorí mali česť ho stretnúť. Nezabudnime a ctime aj naďalej najdôležitejšie hodnoty tohto muža, ktorými sú láska, radosť, priateľstvo, oddanosť a vzdelanie, pre ktoré žil, a pre ktoré si ho vždy budeme vážiť.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Gaga, 24.09.2019

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Smútočný prejav
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 648 812
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­