SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.73
Hodnotené: 11x Prosím, ohodnoť prácu

Príhovor na konci 9. triedy

Vážená pani riaditeľka, drahí učitelia, milí žiaci!

Deväť rokov na základnej škole uplynulo ako voda a nám nezostáva nič iné, než sa s ňou rozlúčiť. Trávili sme tu 5 dní v týždni, každý deň asi 6 hodín, niet teda divu, že nám prirástla k srdcu.

Pamätám si, ako som prišla prvýkrát do školy. Všetci sme sa tešili a zároveň mali tak trochu strach... Nakoniec sme sa všetci naučili čítať, písať, počítať a tiež množstvo iných vecí. V druhej triede nás čakali rozraďovacie testy do jazykovej triedy. A tak sme sa po druhej triede museli s niektorými spolužiakmi rozlúčiť. Zato pribudlo veľa detí z iných tried a iných škôl. Stala sa z nás 3.C. A prv, než sme sa nazdali, bola tu 5. trieda, kde sme sa zase rozlúčili s niektorými spolužiakmi, ktorí odchádzali na gymnázium.

Na druhom stupni sa veľa vecí zmenilo, zvykali sme si na nových učiteľov aj nato, že sa musíme viac učiť a pripravovať na hodiny. Nepatrili sme k poslušným a disciplinovaným triedam, takže si s nami pani učiteľkjy vytrpeli svoje. Hoci sme neboli ten najlepší kolektív, na rôznych výletoch, školách v prírode či na lyžiarskom sme si to vždy perfektne užili.

Čas šiel ďalej a my sme sa každý rok už od 2. septembra tešili na prázdniny. Ale keď sme prišli do deviatej triedy, všetko sa zmenilo. Všetci sme si uvedomili, že nebude ľahké rozlúčiť sa s ľuďmi, ktorých poznáme 6 alebo dokonca 8 rokov. V prvom polroku deviatky sa všetci ešte snažili čo najviac si zlepšiť známky. Potom prišlo to neľahké rozhodnutie, kde strávime ďalšie 4 roky nášho života. Slovo prijímačky sa skloňovalo vo všetkých pádoch. Niektorí boli nakoniec prijatí bez prijímačiek a tým ostatným sa dostalo dobrej prípravy od učiteľov.

Potom nám zostávalo už len málo spoločných dní, a tak sme si ich chceli náležite užiť. Za tých šesť rokov sme sa stmelili a hoci medzi nami občas boli rozpory, mali sme sa v podstate radi. Užili sme si spolu množstvo zábavy a dúfam, že sa všetci znovu stretneme.

Na záver by sme chceli poďakovať všetkým učiteľom, ktorí nás tak dobre pripravili na prijímacie skúšky, a tiež im veľmi ďakujeme zato, že si z tejto školy odnášame toľko vedomostí. Ale predovšetkým patrí poďakovanie našej triednej pani učiteľke Miroslave Mikuškovej, ktorá sa nám vždy snažila pomôcť, aj keď sme to občas brali skôr ako trest. A aj keď sme jej viackrát spôsobili dosť problémov, vydržala to s nami a snáď nás mala aj trochu rada.

Chceli by sme sa s Vami rozlúčiť. Mali sme sa tu dobre a nikdy na tie spoločné roky nezabudneme.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem Vám krásne prázdniny a veľa úspechov v ďalšom školskom roku.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Terka, 15.10.2019

­­­­

Slohová práca Príhovor na konci 9. triedy v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Príhovor na konci 9. triedy
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 851 834
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)