SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.89
Hodnotené: 9x Prosím, ohodnoť prácu

Príhovor na konci 9. triedy

Vážená pani riaditeľka, drahí učitelia, milí žiaci!

Deväť rokov na základnej škole uplynulo ako voda a nám nezostáva nič iné, než sa s ňou rozlúčiť. Trávili sme tu 5 dní v týždni, každý deň asi 6 hodín, niet teda divu, že nám prirástla k srdcu.

Pamätám si, ako som prišla prvýkrát do školy. Všetci sme sa tešili a zároveň mali tak trochu strach... Nakoniec sme sa všetci naučili čítať, písať, počítať a tiež množstvo iných vecí. V druhej triede nás čakali rozraďovacie testy do jazykovej triedy. A tak sme sa po druhej triede museli s niektorými spolužiakmi rozlúčiť. Zato pribudlo veľa detí z iných tried a iných škôl. Stala sa z nás 3.C. A prv, než sme sa nazdali, bola tu 5. trieda, kde sme sa zase rozlúčili s niektorými spolužiakmi, ktorí odchádzali na gymnázium.

Na druhom stupni sa veľa vecí zmenilo, zvykali sme si na nových učiteľov aj nato, že sa musíme viac učiť a pripravovať na hodiny. Nepatrili sme k poslušným a disciplinovaným triedam, takže si s nami pani učiteľkjy vytrpeli svoje. Hoci sme neboli ten najlepší kolektív, na rôznych výletoch, školách v prírode či na lyžiarskom sme si to vždy perfektne užili.

Čas šiel ďalej a my sme sa každý rok už od 2. septembra tešili na prázdniny. Ale keď sme prišli do deviatej triedy, všetko sa zmenilo. Všetci sme si uvedomili, že nebude ľahké rozlúčiť sa s ľuďmi, ktorých poznáme 6 alebo dokonca 8 rokov. V prvom polroku deviatky sa všetci ešte snažili čo najviac si zlepšiť známky. Potom prišlo to neľahké rozhodnutie, kde strávime ďalšie 4 roky nášho života. Slovo prijímačky sa skloňovalo vo všetkých pádoch. Niektorí boli nakoniec prijatí bez prijímačiek a tým ostatným sa dostalo dobrej prípravy od učiteľov.

Potom nám zostávalo už len málo spoločných dní, a tak sme si ich chceli náležite užiť. Za tých šesť rokov sme sa stmelili a hoci medzi nami občas boli rozpory, mali sme sa v podstate radi. Užili sme si spolu množstvo zábavy a dúfam, že sa všetci znovu stretneme.

Na záver by sme chceli poďakovať všetkým učiteľom, ktorí nás tak dobre pripravili na prijímacie skúšky, a tiež im veľmi ďakujeme zato, že si z tejto školy odnášame toľko vedomostí. Ale predovšetkým patrí poďakovanie našej triednej pani učiteľke Miroslave Mikuškovej, ktorá sa nám vždy snažila pomôcť, aj keď sme to občas brali skôr ako trest. A aj keď sme jej viackrát spôsobili dosť problémov, vydržala to s nami a snáď nás mala aj trochu rada.

Chceli by sme sa s Vami rozlúčiť. Mali sme sa tu dobre a nikdy na tie spoločné roky nezabudneme.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem Vám krásne prázdniny a veľa úspechov v ďalšom školskom roku.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Terka, 15.10.2019

­­­­

Slohová práca Príhovor na konci 9. triedy v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Príhovor na konci 9. triedy
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 684 358
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­