SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Strach

Sedím, čítam si a nič iné nevnímam. Vtom niekto zaklope na dvere. Stuhnem a v duchu sa zľaknem. Osoba, ktorá stojí pred mojím prahom, neustále klope. Moje bubienky idú prasknúť z toho ohlušujúceho zvuku. Nemôžem sa pohnúť z miesta, pretože akýkoľvek hlasný pohyb by upozornil nečakaného návštevníka. Po chvíli klopanie ustane a moja duša sa opäť upokojí a je schopná každého pohybu, či už hlasného, alebo celkom tichého.

Moje hodiny onedlho odbijú polnoc a ja sa chystám na spánok. V tom momente začujem údery z kuchyne, niekto búcha do okien. Okamžite ako vojak, ktorý sa kryje pred granátom, skáčem k stene pod okno, aby som mal istotu, že ma neuvidí.

Búchanie sa premiestňuje z jedného okna na druhé a blíži sa ku mne. Pod oknom ležím a potím sa strachom, pretože dotyčná osoba už klope na posledné okno, pod ktorým sa nachádzam. Po pár sekundách klopanie prestane a ja počujem vzďaľujúce sa kroky.

Oddýchnem si a pomaly vstanem zo svojej pozície. Oprášim si prach z košele, ktorý sa na mňa nalepil z podlahy a mierim konečne k posteli. Niečo si chvíľu čítam a so zhasnutím lampičky na nočnom stolíku zaspávam. Do druhej ráno som spal výborne, avšak potom ma zasiahli obrovské bolesti dutiny brušnej. Zvíjal som sa v bolestiach a ani som si nebol schopný zájsť do kuchyne pre pohár vody. Odrazu ma začínal opúšťať dych. Pripadalo mi to, akoby ma niekto škrtil alebo topil a pritom ma kopal do brucha. Ešte som stihol zavolať záchranku a potom som omdlel.

Prebral som sa na nejakej izbe v nemocnici, vedľa mňa tam ležal polomŕtvy muž. Prechádzajúceho doktora som sa spýtal na prognózu. Nevedel, hoci som sa cítil už lepšie. Vraj nenašiel nič, čo by nasvedčovalo nejakým bolestiam. Spýtal som sa aj na môjho suseda, keďže to s ním vyzeralo naozaj vážne. Našli ho neďaleko môjho domu takmer ubodaného na smrť. Našli ho, keď šli pre mňa, inak by bol s najväčšou pravdepodobnosťou mŕtvy...

Bol to on, kto v noci klopal, alebo to bol ten, kto ho skoro ubodal? To sa už nikdy nedozviem... Môj spolupacient totiž po niekoľkých dňoch na následky bodných zranení zomrel. Nebyť môjho strach, možno by stále žil...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Getner, 21.12.2020

­­­­

Slohová práca Strach v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Strach




­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.



­­­­

Server info

Počítadlo: 5 443 306
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk




Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)