SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Smútok

Stále na brehu úplne sama. Bez priateľov, bez vzduchu a takmer bez života. Vietor sa pohrával s jej plavými vlasmi a strieborné slzy padali na tmavú hladinu rieky. Smútok? Nie, to nie je to pravé slovo. Nenávisť? Nie, ani to nevyjadrovalo jej pocit. Pocit, ktorý sa nedal popísať jedným jediným slovom. Smutná, nešťastná, zúfalá, nahnevaná, nechápajúca...

"Prečo ja?" Počuť jej tenký, ale aj tak chrapľavý hlas, bolo ako vidieť padajúcu hviezdu. Avšak nikto ju nepočul - to viac na suchu žije rýb... Len tá temná a neprístupná hladina odrážala zvuk jej dievčenského hlasu, len stromy navôkol mohli súcitiť.

"Pre niekoho je život radosť! Prečo pre mňa nie?!" Plakala? Mierne povedané... Život je niekedy naozaj neľútostný, čím si však zaslúžil tento mladý kvet bolesť? Jej srdce bolo prebodnuté mnohými mečmi a krvácalo, ten ľahký vánok dokázal bolesť jemne tíšiť.

"Skočiť?" Nie, tak ďaleko by mladá duša tejto dievčiny pravdepodobne nezašla... Ale nikto nevie, nešťastie prevyšovalo zdravý rozum a nekonečná bolesť sa nezmenšovala.

Kiežby ju len tak niekto, ktokoľvek, dokázal potešiť. Mohla snáď zato, ako sa cíti? Mohla snáď zato, čo sa jej stalo? Čosi vnútri jej srdca hovorilo: "Áno, len ty za všetko môžeš!" Ale vzápätí jej vlastné ja odporovalo: "Nie, celý svet je vinný, ty nie!"

Bludný svit mesiaca, ktorý pomaly plával na nočnú oblohu, vyjasňoval nové a nové myšlienky. Jeho žiara dopadajúca na sklenenú vodnú hladinu, z ktorého by sa dievča za normálných okolností tešilo, teraz navodzovala ešte ponurejšiu náladu...

"Nie! Už jednoducho ďalej nemôžem!" zakričala tak nahlas, ako jej to dovolili jej zoslabnuté a unavené hlasivky. A v tej chvíli splynulo všetko do jedného nezreteľného obrazu... Dievča zaspalo.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Babet, 08.01.2019

­­­­

Slohová práca Smútok v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Smútok
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 526 265
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)