SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Minúta strachu

Pochmúrne jesenné popoludnie, zatemnená izba, úzky prútený gauč, na ktorej sedí mladý muž prežívajúc svoju minútu strachu.
Premýšľa o svojom živote a uvedomuje si, že o minútu môže byť všetko inak. Do tejto chvíle na ňom nik nebol závislý, študoval, plánoval si skvelú budúcnosť, chcel cestovať. A na to, že by toto všetko stratil, sa pozerá cez poloplnú fľašu whisky.

Pochmúrne jesenné popoludnie, zatemnená izba, úzky prútený gauč, na ktorej sedí mladý muž prežívajúc svoju minútu strachu, zíra na popraskanú prázdnu stenu, ktorá sa teraz stala jeho vŕbou, ktorá nikdy nevysloví jeho myšlienky, aké napadajú človeka len v tých najchmúrnejších okamihoch.

Do hrobového ticha sa ozve pieseň I believe, ktorá ho vždy držala nad vodou, a teraz ho môže aj potopiť. Zdvihne telefón. Nechápavo prikyvuje. V polovici rozhovoru telefón vypne a padá na zem spoločne s jeho najlepšou kamarátkou, fľašou whisky.
Leží na zemi, hľadí do očí krátkej budúcnosti, ktorá ho čaká. Z tej najdlhšej minúty na svete sa stali preteky s časom, ktoré nemôže nikdy vyhrať.

Pochmúrne jesenné popoludnie, zatemnená izba, úzky prútený gauč, a vedľa nej leží mladý muž, ktorý prežil svoju minútu strachu. Strop sa preňho stáva nebom, ktoré je teraz také nedosiahnuteľné. Kaluž krvi okolo jeho predtým statných rúk sa rozlieva do všetkých strán, rovnako ako jeho otázky, ktoré nemajú konca. Ale predsa len je jedna otázka silnejšia než všetky ostatné: "Prečo ja?"

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: P.a.u.lDesigner, 12.01.2021

­­­­

Slohová práca Minúta strachu v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Minúta strachu
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 851 926
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)