SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.60
Hodnotené: 5x Prosím, ohodnoť prácu

Zdobenie vianočného stromčeka

Bez vianočného stromčeka si oslavu Vianoc vôbec neviem predstaviť. Najdôležitejšie je rozhodnutie, aký chceme mať. U nás sme vo vášnivej debate prehlasovali mamku a rozhodli sa pre stromček živý.

Zakúpiť sa dá na rôznych miestach, len treba vyberať, aby bol pravidelne narastený. Vybrali sme si jedličku. Opatrne ju zviazali, aby sa vetvičky nepolámali a priviezli sme si ju domov.

Doma sme ju ešte upravili, zbytočné vetvičky dole opatrne odrezali a kmeň obsekali tak, aby pasoval do stojanu. Bola nádherná!

Keď bol stromček pevne nasadený, nastalo ďalšie dohadovanie, kam tento rok s ním. Opäť sme mamku pri voľbe miesta prehlasovali, ale presadila si položenie vianočného obrusu pod stromček, aby nemusela prácne vyberať ihličky z koberca. S tým všetci súhlasili, a potom sme všetci spoločne zhodnotili krásne umiestnenie jedličky v miestnosti a začalo sa zdobenie.

Najprv sme upevnili osvetlenie a vyskúšali, či funguje. Potom sa upevnil na vrch krásny špic. Ďalej sme vešaly ozdoby zo slamy, ktoré sú dokladom zručnosti tvorcov, potom bielučke háčkované zvončeky našej starej mamy, ktoré stromček spravia slávnostnejším. Nakoniec si každý člen rodiny zavesil svoje dve obľúbené ozdoby pre radosť. Na záver sme stromček ešte skrášlili reťazou a pozorovali jeho krásu.

Ale to už sa pretiahla bytom vôna kapra a zemiakového šalátu a všetkých nás objalo kúzlo Vianoc.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Robert Čech, 26.11.2020

­­­­

Slohová práca Zdobenie vianočného stromčeka v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Zdobenie vianočného stromčeka
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 307 836
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­