SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.83
Hodnotené: 6x Prosím, ohodnoť prácu

Recept na lacné domáce langoše (opis pracovného postupu)

Iste všetci poznáte také tie malé okienka, ktoré sa nachádzajú bežne na rohu ulice vo väčších mestách. Ja osobne, keď nestíham obed alebo večeru, sa niekedy pri takom okienku zastavím a rada si dám napríklad langoš alebo bagetu. A kto má rád langoše, určite nepohrdne týmto receptom, ktorý - ako názov napovedá - je hlavne lacný.

Čo budete potrebovať? Nachystajte si väčšiu misu, hrnček, varešku a mikroténový sáček. Zo surovín si pripravte pol kila hladkej múky, 0,25 litra vlažnej vody, kocku droždia, 1 kyslú smotanu a štipku soli.

Do hrnčeka s vlažnou vodou nadrobte kocku droždia a čakajte 10 minút, než droždie vzíde. Do misy nasypte pol kila hladkej múky a štipku soli, potom pridajte kyslú smotanu a nakoniec hotový kvások. Vypracujte cesto také husté, aby sa pri ďalšom spracovávaní dobre naťahovalo a zároveň netrhalo, čiže sa nesmie lepiť na ruky či na nástroj, ktorým je vypracovávané. Ak je cesto príliš husté, pridajte trochu vody a ak je naopak riedke, pridajte múku. Misu zabalenú do mikroténového vrecúška vložte na dno chladničky a nechajte 12-24 hodín odpočívať a kysnúť.

Z takto vytvoreného cesta tvorte placky veľké ako vaša panvica. Môžete tieto placky tvoriť v rukách alebo na vále vyváľať natenko. Potom vložte do rozpáleného oleja na panvici. Smažte z oboch strán.

Túto pochúťku podávajte sladkú alebo slanú. Ja langoše milujem s cesnakom a tatarkou či kečupom a strúhaným syrom.
Tak a je to! Dobrú chuť.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Nela Trnčáková/Nelmen, 02.12.2019

­­­­

Slohová práca Recept na lacné domáce langoše (opis pracovného postupu) v češtine?

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Recept na lacné domáce langoše (opis pracovného postupu)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 678 524
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)