SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Predvianočná prechádzka našim mestom

Je nedeľa 23. decembra a ja ležím doma na posteli a hovorím si, čo by som asi tak mohol podniknúť. Napadá mi množstvo hlúpostí, ale nič realistické. Po chvíli mi zíde na um ísť sa prejsť s mojou priateľkou Miškou po našom krásnom meste. Miška bola samozrejme za, aby sme niekam šli. Keď sme prechádzali mestom, videli sme množstvo uponáhľaných ľudí, ako všetci šalejú a vykupujú z obchodov posledný tovar. Aj pri tom všetkom zhone a zmätku však nebol snáď nikto, kto by si nevšimol vianočný stromček posiaty červenými, žltými a zelenými žiarovkami, ktoré spolu so zavesenými darčekmi vytvárali krásnu dekoráciu. Okrem stromu sa tiež nedala prehliadnuť vianočná výzdoba, ktorá sa linula od lampy k lampe a mala oranžovočervenú farbu - tieto dve farby totiž hrajú prím vo farbách mestského erbu. Krásne vysvietený strom a nádherné ozdoby okolo námestia dokonalo navodzovali atmosféru Vianoc.

Po prejdení centra mesta sa dostávame k bráne hradieb, ktorá nám otvára cestu do snehom pokrytého parku, kde mi už pri prvom pohľade pripadá, akoby sa tu oproti mestu úplne zastavil život. Nikto sa tu nikam neponáhľa, len si užíva ten pokoj a krásne čerstvý vzduch. Keď ideme ďalej, dostávame sa k soche, kde sa väčšinou schádzajú všetci fajčiari z neďalekej školy, ale teraz tam nikto nie je, keďže máme prázdniny. Od sochy sme prešli len päťdesiat metrov a sme z pokojného parku vonku.

Z parku nás čaká už len cesta k nášmu domu, kde asi v polovici cesty stretávame niektorých mojich kamarátov, ktorí tiež mieria na romantickú prechádzku mestom, či už s priateľkami, alebo s rodinou.

Po chvíli sme doma, kde na nás už čaká teplý čaj od mamy, ktorý príjemne zahreje po tejto mrazivej prechádzke našim krásnym mestom.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: dwory, 29.06.2020

­­­­

Slohová práca Predvianočná prechádzka našim mestom v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Predvianočná prechádzka našim mestom
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 526 045
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)