SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.71
Hodnotené: 7x Prosím, ohodnoť prácu

Moje obľúbené zviera - kôň

Jedným z najmajestátnejších a najkrajších zvierat je podľa mňa kôň. Jeho krásu nedokážem opísať na jedinú stránku. Je to úžasné stvorenie, ktoré si snáď ani nezaslúži byť privlastňované človekom.

Snáď každého musia uchvátiť jeho ladné pohyby a rýchlosť, akou uháňa po nekonečných pastvinách za svitu popoludňajšieho slnka. Zdvíha a vyhadzuje predné kopytá do výšky pred seba a svalnaté zadné končatiny vždy svižne pritiahne k sebe. Pohadzuje hrivou zo strany na stranu a dlhý tmavý chvost za ním veje ako zástava vo vetre. Na jeho svaloch vidieť to napätie, ktoré prestupuje celým telom. Je jednoducho prekrásne pozorovať tieto stvorenia.

Občas si sadnem na balíky slamy v ohrade, odkiaľ spokojne sa pasúce kone pozorujem. Prešľapujú z miesta na miesto, hľadajú si ten najlepší kúsok zelenej trávy. Navzájom si pomocou dlhého chvostu odháňajú dotieravé muchy. Niekedy mám pocit, že sa medzi sebou koníky zhovárajú. Veď prečo by aj nie.
Keď na ne zapískam, zdvihnú hlavu, pozrú sa na mňa a voľným krokom prídu až ku mne. Kedysi o mňa nejavili žiadny záujem. Dnes za mnou priklusajú hoci aj len pre pohladenie.

Keď má človek rád kone a nebojí sa ich, kone začnú mať rady jeho. Ony to vycítia a rozpoznajú naše úmysly. To je na týchto tvoroch také krásne. Niektorí ľudia majú voči nim predsudky. Dávajú najavo tak svoj strach, hoci s koňom nikdy neprišli do kontaktu. Ale pokúsili sa ich spoznať a vnímať?

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Tom, 26.06.2019

­­­­

Slohová práca Moje obľúbené zviera - kôň v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Moje obľúbené zviera - kôň
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 851 855
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)