SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.20
Hodnotené: 5x Prosím, ohodnoť prácu

Môj pes

  • opis domáceho zvieratka

Svojho psa som dostala od strýka, keď som mala tri roky. Bolo to také malé, chlpaté, neposedné klbko. Keďže šlo o fenku, pomenovala som ju Kiki podľa môjho obľúbeného mačiatka z knižky Z denníku kocúra Modroočka.

Kikinka je kríženec teriéra a nejakej pouličnej rasy. Ako pes malého vzrastu váži asi 8 kilogramov. To, že má vždy jedno ucho dole a druhé hore, muselo vzniknúť asi tým krížením, ale vyzerá to každopádne vtipne. V šteňacích rokoch mala Kiki srsť veľmi svetlú, ale tá jej časom stmavla na peknú pieskovú farbu. Keďže je Kiki dlhosrstá, musíme ju pravidelne strihať, tým pádom má kožúšok niekedy poriadne huňatý, niekedy naopak poriadne krátky a zamatový na dotyk. Vo svetlých chlpoch vynikajú dve tmavohnedé oči ako koráliky a vlhký čierny ňufák.

Aj keď má dnes už 11 rokov, stále vyzerá veľmi pekne.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: janula, 23.10.2020

­­­­

Slohová práca Môj pes v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Môj pes
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 678 535
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)