SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Môj kocúr

Chcem sa zmieniť o mojom skvelom priateľovi. Tentokrát to nie je kôň, ale kocúr. Dostal meno Riško. Nosia ho vďaka svojmu hrdzavému sfarbeniu.
Riška sme si vzali ako najdúcha, a teda nevieme presne určiť jeho vek.

Jeho vzhľad je jednoduchý - predstavte si tigra, nie však s čiernymi pruhmi. Prúžky má iba o niečo tmavšie ako svoju srsť. Jedinou jeho zvláštnosťou sú biele lemy okolo labiek.

Veľký je približne ako králik, teda dosahuje skôr menší vzrast. Jeho dĺžku nedokážem odhadnúť, zato váhu áno – váži cez štyri a pol kila, jednoducho obor.

Hovorím mu mačka vítacia. Zakaždým, keď prídem zo školy, už trpezlivo čaká na pri dverách, aby ma privítal svojim mňaukaním. Kým ho nepohladím, tak sa ho nezbavím. Udivuje ma, aký spoločenský a priateľský tvor to je.

Čo sa týka jedla, má ohromný apetít. Pamätám si, že svoj jedálniček si raz prilepšil aj olivou, pripravenou na mamin šalát.

Lepšieho spoločníka si nemôžem snáď ani priať. Keď je mi smutno či ma niečo bolí, ľahne si vedľa mňa a upokojujúco pradie. Skrátka taký náš domáci doktor.

Nerozumiem, prečo majú ľudia predsudky proti čiernym či ryšavým mačkám. Ja osobne milujem všetkých a nikdy sa toho môjho zlatíčka nevzdám. Nedokážem si predstaviť život bez neho!

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Hanka, 28.10.2021

­­­­

Slohová práca Môj kocúr v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Môj kocúr
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 308 070
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­