SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Krajina v Dánsku

Krajinu, ktorú vám chcem popísať, som videla zatiaľ len raz v živote a bola som veľmi potešená, že ešte existuje také krásne miesto.

Čistá, nedotknutá a všetkými farbami hrajúca príroda, práve tak sa mi predstavila v celej svojej kráse krajina v Dánsku. Už pri príchode ma očarila. Svojou rozlohou akoby sa chcela stále zväčšovať, svojou krásou chcela predbehnúť ostatných a svojim kúzlom chcela čarovať.
Je to niečo úplne iné, než keď neustále vidíme zastavané pozemky, všetko je tak umelé, ale tam nie. Tam, v krajine plnej snov a ich plodov sa zrodil iný svet, ktorý nesmie byť narušený. Už len preto, ako vyzerá, pre ten život, ktorý sa snaží dosiahnuť určitý cieľ. Nechce byť ako iní, ktorí všetko zničia.

Túto krajinu netvorí len príroda, zver a lúky, ale aj mesto, kde si nie ste istí, či kráčate po "umytej podlahe" či "povysávanom koberci". Máte strach, že aj nepatrná smeťka by mohla narušiť jej čistú tvár. Nesmiem však zabudnúť na ticho, ktoré aj napriek tomu, že nie je počuť, sa stane zrazu hlučným a zároveň upokojujúcim elixírom pre vaše uši. V tejto krajine vnímate každý pohyb a neprehliadnete ani toho mravčeka, ktorý nehlučne našľapuje na steblách trávy. Je nádherná vo dne, ešte nádhernejšia v noci, táto krajinka očarujúca svojou mocou.

Nie je nad krásu stromov, ktorými je vysadená, nie je nad početnosť zvierat, ktorými je obdarená a snáď nebude dňa, keď týmito darmi nikdy viac nebude oplývať.
Verím, že pre mnohých z vás sú tieto miesta tiež okúzlením a výtvorom ľudského úsilia, pretože títo ľudia svoju krajinu naozaj milujú a ja ich obdivujem.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Sanylove, 25.04.2022

­­­­

Slohová práca Krajina v Dánsku v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Krajina v Dánsku
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 526 345
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)