SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Júl

  • zosobnenie (poľudštenie) vybraného mesiaca z kalendárneho roka = personifikácia
  • najbližšie opisu/rozprávaniu

Júl je mladý silný chlapec. Má 11 bratov a 4 rodičov, ale jeho pravým rodičom je leto. Asi 10 bratov mu závidí, že nemusí chodiť do školy a že má preto oveľa viac času na zábavu.

Je športovo založený, môžeme ho vidieť, ako behá s loptou po ihrisku alebo sa snaží na aute predbiehať autá, ale veľmi sa mu to nedarí. Môžeme ho tiež zahliadnuť, ako visí na skale a snaží sa vyšplhať až hore, v tomto športe sa predháňa so svojím kamarátom Tiborom - ich sily sú dosť vyrovnané, ale vo vedení je zatiaľ Júl.

Keď je krásny teplý deň, chodí sa kúpať k vode a väčšinou sa tam aj opaľuje, ale nikdy sa nespáli, pretože keď tam leží trochu dlhšie, uvíti pekne prepečené kura a ponáhľa sa rýchlo domov na obed.

Júl má rád slnko, preto si niekedy ráno privstane a beží sa pozrieť, ako vychádza, ako krásne osvetľuje celú krajinu. Vždy tak v polovici svojej vlády vyráža s kamarátmi k lesu, kde postavia stany a zažívajú rôzne dobrodružstvá. Napríklad vlani súťažili, kto v noci príde ku kaplnke, ktorá bola asi 2 kilometre od ich stanov. Na dôkaz toho, že tam prišli, zanechali svoje podpisy na lavičke, ktorá stála neďaleko.

Júl nemá rád teplé oblečenie, chodí skôr naľahko. Rád by sa po uliciach prechádzal, ako ho Pán Boh stvoril,ale miestna polícia mu to nedovolí.

Júl vždy vládne len 31 dní, potom ho jeho brat August strhne z trónu a vládne miesto neho.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Sexby, 20.05.2019

­­­­

Slohová práca Júl v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Júl
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 307 929
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­