SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Fantomas (literárna postava)

Príbehy o Fantomasovi začali ešte pred prvou svetovou vojnou písať dvaja francúzski novinári, Marcel Allain a Pierre Souvestre. Prvý diel vyšiel v roku 1911.
Fantomas (Fantômas) má celkom 43 dielov, z toho 11 posledných musel spracovať Marcel Allain sám, pretože Pierre Souvestre zomrel. Na Fantomasovi pracoval až do roku 1963.

Fantomas je prefíkaný zloduch, tajomný, až nadprirodzený. Patrí mu celé parížske podsvetie, polícia proti nemu nič nezmôže, keďže im vždy unikne a bohatí Parížania sa boja o svoj majetok aj život. Inšpektor Juve a mladý a odvážny reportér Fandor ho neustále prenasledujú, ale nikdy sa im ho nepodarí chytiť.

Okrem svojej rafinovanosti je aj geniálnym vedcom. Využíva tie najmodernejšie vynálezy pre svoje zločiny. Svojim obetiam, väčšinou známym a bohatým ľuďom, vezme z ruky kožu, ktoré prepracuje na rukavičky, aby mohol používať cudzie odtlačky prstov. Takto sa mu dlho darí miasť políciu.

Fantomas nikdy neodhalí svoju pravú tvár, často máva škrabošku či čiernu kuklu. Svoje oblečenie stále mení.

Fantomas je známy hlavne z filmových adaptácií zo 60. rokov minulého storočia s Louisom de Funésom (inšpektor Juve) a Jeanom Maraisom (reportér Fandor), kde ale nosí masku bez vlasov, ochlpenia, pier a uší namiesto škrabošky alebo kukly.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Getner, 18.07.2019

­­­­

Slohová práca Fantomas (literárna postava) v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Fantomas (literárna postava)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 526 254
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)