SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.00
Hodnotené: 3x Prosím, ohodnoť prácu

Claude Monet - Obed v záhrade (opis obrazu)

Rozhodol som sa popísať obraz Obed v záhrade od autora Clauda Moneta.

V popredí obrazu sa nachádza zlatý servírovací stolík, na ktorom sú dva kúsky pečiva, nejaký pokrm a z tretiny plný pohár vína. Hneď za ním stojí veľký stôl, ktorý je prestretý do biela. Na ňom môžeme vidieť čajový set, misu s jablkami, takmer dopitý pohár vína, nahryznutú žemľu i pohodenú bielu košeľu. Stôl vrhá dlhý tieň, v ktorom sedí malé dieťa v klobúku s červenou mašľou a hrá sa s hračkou. Z druhej strany stola je lavička, na ktorej je odložený zložený dáždnik a výletná taška. Okolo piesčitej cesty rastú zelené kríky a kvitnú prevažne červené kvety.

Claude Monet - Obed v záhrade

V pozadí stoja dve postavy - jedna v bielom a jedna v zlatom oblečení. Dáma v zlatom oblečení má na ramene dáždnik. Za nimi sa už nachádza tmavo červený dom so sivými oknami. Zo zeleného kvetináča opodiaľ vyrastá malý okrasný stromček červeno-zelenej farby.

Do pravého horného rohu obrazu zasahuje aj strom, ktorý z veľkej časti rastie mimo maľby. Môžeme pozorovať len niektoré jeho konáre. Na jednom z nich je ale vo výške zavesený dámsky slamený klobúk s čiernou mašľou, ktorý nie je na prvý pohľad príliš nápadný.

Celkovo sa na obraze pri dlhšom skúmaní objaví viac detailov, než človek vidí na prvý pohľad. Aj to je krásne na výtvarnom umení.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Vložené: 20.05.2020

­­­­

Slohová práca Claude Monet - Obed v záhrade (opis obrazu) v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Claude Monet - Obed v záhrade (opis obrazu)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 300 246
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)