SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Ako sa správne nalíčiť (opis pracovného postupu)

OSNOVA:

I.Ucelenie vzhľadu
II.1. Pomôcky
2. Pleť
3. Oči
III.Dokončenie

Pre dokonalý vzhľad na párty je potrebné okrem pekných šiat a účesu aj vhodné líčenie. Malo by byť výraznejšie, ale zase nie veľa.
Nasledujúci typ líčenia je univerzálny, pre dievča, ženu či dámu...

Či už sa o svoj zovňajšok staráte viac alebo menej, všetky nasledujúce potreby máte určite doma. Budeme potrebovať: hydratačný krém, make-up alebo púder (ideálne penový make-up), riasenku, ceruzku na oči, linky, lesk na pery, svetlú tvárenku a zlatisté, béžové či oranžové a perleťové tiene... Samozrejmosťou je zrkadlo.

Najskôr si do pokožky tváre vmasírujeme hydratačný krém a necháme ho vstrebať. Potom si vezmeme penový make-up a potrieme si ním celú tvár. Ak máte tekutý, pridajte naň ešte vrstvu púdru. Teraz máme zakryté všetky nedokonalosti. Ďalej si vezmeme svetlú lícenku, usmejeme sa a na vystúpené líce smerom od nosa k uchu decentne nanesieme červeň.

Ďalšie na rade sú oči. Pomocou štetca si namaľujeme očné viečka zlatistými, oranžovými či béžovými tieňmi na oči, môžeme ich jemne rozmazať k vonkajšiemu kútiku oka a pretrieme ich perleťovými tieňmi, čím im dodáme lesk. Ceruzkou na oči si urobíme vnútorné spodné linky tak, že stiahneme spodné viečko a na okraj opatrne ceruzkou vytvoríme linku. Potom použijeme linky (vo forme fixky na oči). Od vonkajšieho kútika natiahneme pre zmenu vrchné viečko a smerom od vnútorného kútika namaľujeme tesne nad riasami tenkú linku a pretiahneme zhruba pol centimetra vedľa oka. Samozrejme celý postup opakujeme aj pri druhom oku.

Aby sme dokončili celý vzhľad, nanesieme na pery lesk, odtieň je na vás, ale ja osobne vždy volím priehľadný. Hodí sa totiž ku všetkému. Teraz už je dielo dokonané a vy môžete vyraziť na párty, ples či do divadla.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Kamila Linhartová, 20.02.2024

­­­­

Slohová práca Ako sa správne nalíčiť (opis pracovného postupu) v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Ako sa správne nalíčiť (opis pracovného postupu)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 526 337
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)