SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Moja milá žiacka knižka

Moja milá žiacka knižka,

hoci nepatríš medzi živé bytosti, vnímam Ťa ako svoju kamarátku. Poznám Ťa už od prvej triedy a viem, že ma budeš sprevádzať po celú dobu môjho štúdia.

Vieš ma vždy rozveseliť aj rozľútostiť. Keď sa pozriem na Tvoje stránky, pripadám si ako v inom svete. Vo svete, kde som niekedy hore, niekedy dole. Spôsobujú to známky, ktoré v sebe ukrývaš. Ale aj poznámky a iné rôzne tresty. Tých sa však snažím vyvarovať, aby som Ti nespravil hanbu pred ostatnými. Ale veľmi dobre vieš, že človek nie je neomylný a že niekedy môže pochybiť.
Viem, že som Ťa zahanbil hneď na začiatku školského roka päťkou z matematiky. Veľmi ma to mrzelo, keď som si do Teba musel nechať zapísať takúto nepeknú známku. Počul som, ako nariekaš a nadávaš. Vedel som však, že Ty ma v tom nenecháš.

Mám rád, keď Ťa môžem otvoriť a pochváliť sa, čo sme spolu dokázali za jeden polrok. Viem, že tu so mnou vždy budeš a že zostaneme stále dobrými priateľmi. Vychovala si si ma a za to som Ti tiež veľmi vďačný. Nebolo to vždy len o mojich vedomostiach, ale aj o Tvojej viere v to, že to opravím.
Myslím si, že sme dobre zohratý tím a že spolu zostaneme až do konca.

Tvůj Radek

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Radek Němec, 26.12.2019

­­­­

Slohová práca Moja milá žiacka knižka v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Moja milá žiacka knižka
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 678 395
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)