SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Moja milá žiacka knižka

Moja milá žiacka knižka,

hoci nepatríš medzi živé bytosti, vnímam Ťa ako svoju kamarátku. Poznám Ťa už od prvej triedy a viem, že ma budeš sprevádzať po celú dobu môjho štúdia.

Vieš ma vždy rozveseliť aj rozľútostiť. Keď sa pozriem na Tvoje stránky, pripadám si ako v inom svete. Vo svete, kde som niekedy hore, niekedy dole. Spôsobujú to známky, ktoré v sebe ukrývaš. Ale aj poznámky a iné rôzne tresty. Tých sa však snažím vyvarovať, aby som Ti nespravil hanbu pred ostatnými. Ale veľmi dobre vieš, že človek nie je neomylný a že niekedy môže pochybiť.
Viem, že som Ťa zahanbil hneď na začiatku školského roka päťkou z matematiky. Veľmi ma to mrzelo, keď som si do Teba musel nechať zapísať takúto nepeknú známku. Počul som, ako nariekaš a nadávaš. Vedel som však, že Ty ma v tom nenecháš.

Mám rád, keď Ťa môžem otvoriť a pochváliť sa, čo sme spolu dokázali za jeden polrok. Viem, že tu so mnou vždy budeš a že zostaneme stále dobrými priateľmi. Vychovala si si ma a za to som Ti tiež veľmi vďačný. Nebolo to vždy len o mojich vedomostiach, ale aj o Tvojej viere v to, že to opravím.
Myslím si, že sme dobre zohratý tím a že spolu zostaneme až do konca.

Tvůj Radek

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Radek Němec, 26.12.2019

­­­­

Slohová práca Moja milá žiacka knižka v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Moja milá žiacka knižka
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 684 572
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­