SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

List pre starkú

Moja milovaná starká,

píšem Ti ako niekto, komu na Tebe záleží a vždy tu pre Teba bude. Najradšej by som s Tebou bola každý deň, ale to sú len sny. Aspoň by som si priala za Tebou chodiť cez víkendy a potešiť Ťa svojou návštevou, ale nestíham to. Preto mi prosím dovoľ vyjadriť všetku moju ľútosť týmto listom. Zároveň by som sa chcela ospravedlniť a priznať sa, že je to čiastočne moja chyba. Snáď by sa ten čas dal nejako usporiadať. Dúfam, že mi odkpustíš a budeš ma v najbližšom čase očakávať.

Vieš že ťa mám veľmi rada, a nemusím Ti to snáď opakovať, ale radšej Ti to chcem pripomenúť a uistiť Ťa o tomto pravdivom tvrdení. Si moja vľúdna a usmievavá vŕba, ktorá mi vždy poradí a pomôže. Niekto, komu sa môžem zdôveriť a on ma vypočuje. K tomu všetkému sa mi snažíš vo všetkom vyhovieť, a keď k Tebe raz za uhorský rok zavítam, pohostíš ma ako celý regiment.

Ďakujem Ti za všetko, čo pre mňa robíš a že ma podporuješ v mojich záujmoch, záľubách a vo všetkom, na čom mi záleží. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme - či už u Teba doma, alebo u nás.

Teším sa na Teba,

S láskou Tvoja vnučka

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: petuliczech.kac, 17.09.2020

­­­­

Slohová práca List pre starkú v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
List pre starkú

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2021!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 895 635
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)