SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

List pre starkú

Moja milovaná starká,

píšem Ti ako niekto, komu na Tebe záleží a vždy tu pre Teba bude. Najradšej by som s Tebou bola každý deň, ale to sú len sny. Aspoň by som si priala za Tebou chodiť cez víkendy a potešiť Ťa svojou návštevou, ale nestíham to. Preto mi prosím dovoľ vyjadriť všetku moju ľútosť týmto listom. Zároveň by som sa chcela ospravedlniť a priznať sa, že je to čiastočne moja chyba. Snáď by sa ten čas dal nejako usporiadať. Dúfam, že mi odkpustíš a budeš ma v najbližšom čase očakávať.

Vieš že ťa mám veľmi rada, a nemusím Ti to snáď opakovať, ale radšej Ti to chcem pripomenúť a uistiť Ťa o tomto pravdivom tvrdení. Si moja vľúdna a usmievavá vŕba, ktorá mi vždy poradí a pomôže. Niekto, komu sa môžem zdôveriť a on ma vypočuje. K tomu všetkému sa mi snažíš vo všetkom vyhovieť, a keď k Tebe raz za uhorský rok zavítam, pohostíš ma ako celý regiment.

Ďakujem Ti za všetko, čo pre mňa robíš a že ma podporuješ v mojich záujmoch, záľubách a vo všetkom, na čom mi záleží. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme - či už u Teba doma, alebo u nás.

Teším sa na Teba,

S láskou Tvoja vnučka

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: petuliczech.kac, 17.09.2020

­­­­

Slohová práca List pre starkú v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
List pre starkú
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 684 416
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­