SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Balada o dámskych nohavičkách

Istý mladý muž išiel do obchodu kúpiť pre svoju snúbenicu darček k narodeninám. Vybral kožené rukavičky. Avšak v obchode došlo k zámene a predavačka mu omylom zabalila dámske nohavičky. Mladý muž si nič nevšimol a poslal svojej milej balíček s listom v tomto znení:

Miláčik!
Dlho som premýšľal, čo by som Ti vybral, až pri našej poslednej schôdzke som spozoroval, čo Ti najviac chýba. Nájdeš to v balíčku. V obchode mali ešte jedny dierkované, ale v tých by Ti bolo zima. Nechal som si ich najprv vyskúšať na slečne v obchode, veľmi jej pristali, ale krajšie boli, keď si ich vyzliekla a zabalila ich len pre Teba.
Myslím, že Ti najprv budú malé, ale to nič, časom sa vyťahajú, čo je praktické predovšetkým v prípade, že by si ich potrebovala veľmi rýchlo vyzliecť. A to sa v živote - ver skúsenému - stáva veľmi často. Na návšteve si ich však nevyzliekaj úplne, len do polovice. Je to teraz moderné.
Pri práci si ich však vyzleč úplne, aby nebolo vidieť, čo sa v nich robilo. Časom sa Ti prirodzene zašpinia, ale to je normálne.

S pozdravom
Tvoj Tomáš

Nie som si celkom istá, ale mám dojem, že sa nevzali.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: wewerka, 06.06.2019

­­­­

Slohová práca Balada o dámskych nohavičkách v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Balada o dámskych nohavičkách
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 307 718
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­