SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Balada o dámskych nohavičkách

Istý mladý muž išiel do obchodu kúpiť pre svoju snúbenicu darček k narodeninám. Vybral kožené rukavičky. Avšak v obchode došlo k zámene a predavačka mu omylom zabalila dámske nohavičky. Mladý muž si nič nevšimol a poslal svojej milej balíček s listom v tomto znení:

Miláčik!
Dlho som premýšľal, čo by som Ti vybral, až pri našej poslednej schôdzke som spozoroval, čo Ti najviac chýba. Nájdeš to v balíčku. V obchode mali ešte jedny dierkované, ale v tých by Ti bolo zima. Nechal som si ich najprv vyskúšať na slečne v obchode, veľmi jej pristali, ale krajšie boli, keď si ich vyzliekla a zabalila ich len pre Teba.
Myslím, že Ti najprv budú malé, ale to nič, časom sa vyťahajú, čo je praktické predovšetkým v prípade, že by si ich potrebovala veľmi rýchlo vyzliecť. A to sa v živote - ver skúsenému - stáva veľmi často. Na návšteve si ich však nevyzliekaj úplne, len do polovice. Je to teraz moderné.
Pri práci si ich však vyzleč úplne, aby nebolo vidieť, čo sa v nich robilo. Časom sa Ti prirodzene zašpinia, ale to je normálne.

S pozdravom
Tvoj Tomáš

Nie som si celkom istá, ale mám dojem, že sa nevzali.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: wewerka, 06.06.2019

­­­­

Slohová práca Balada o dámskych nohavičkách v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Balada o dámskych nohavičkách
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 299 835
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)