SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Problémy s dnešnou mládežou

Milí spolužiaci,

dovoľte mi, aby som vás privítal na mojej besede venovanej problémom s dnešnou mládežou. Hneď v úvode by som vás rád zoznámil s témou, o ktorej budem hovoriť. Zameriam sa na problémy s výchovou a správaním dnešnej mládeže.

Príkladom tohto problému môže byť už situácia, keď vás malé dieťa zaskočí svojím pestrým slovníkom vulgarizmov. To môže ale pôsobiť skôr úsmevne a okrem toho, aký si o dieťati spravíme obrázok, snáď netreba vyvodzovať nejaké závery.

Horšie je, keď táto neslušnosť prerastie do problému, ktorý treba riešiť. Ako príklad môžem uviesť minuloročnú polnočnú omšu, kam sa vydala skupinka mladíkov pod vplyvom alkoholu a svojim správaním výrazne znepríjemňovala všetkým ostatným návštevu kostola.

Odstránenie problému v tomto štádiu je ťažké, obvyklé potrestanie pravdepodobne stačiť nebude. Aby k tomuto problému nedochádzalo, treba mu predchádzať. Už odmalička treba dieťa správne viesť, aby vedelo, kde leží hranica, ktorú svojim chovaním nesmie prekročiť.

Najhorší stupeň, kam až toto všetko môže dôjsť, demonštruje prípad, keď dieťa naplánovalo a uskutočnilo vraždu podľa filmu.
Možno by to neurobilo, keby sa zmenil zákon, ktorý v súčasnosti neumožňuje zverejniť identitu mladistvého, alebo dokonca nie je možné dostatočne trestať mladších než 15 rokov, keď za nich ešte nesú zodpovednosť rodičia. Zákon ale len tak nezmeníme. Nápravu musíme teda hľadať inde - a to už sa dostávame naspäť k zanedbanej výchove.

Je potrebné, aby sa rodičia zamysleli nad výchovou a v prípade potreby sa inšpirovali knihou venujúcou sa tejto téme, alebo si dohodli konzultáciu s odborníkom, napríklad s výchovným poradcom v škole.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: WeRCziNAa, 20.06.2019

­­­­

Slohová práca Problémy s dnešnou mládežou v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Problémy s dnešnou mládežou
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 684 295
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­