SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Kultúra nočných klubov

Po piatkovej návšteve hudobného klubu Fenomén v Prievidzi si pokladám otázku: "Kam tá dnešná mládež speje?" Tento klub by mal byť prístupný mládeži od 16 rokov, ale zvláštnosťou je, že asi polovicu návštevníkov tu tvoria dievčatá okolo štrnástich rokov. Tieto "štrnástky" sa celý večer ledva držia na nohách, pretože si myslia, že keď sa opijú, vyzerajú staršie, drsnejšie a hlavne sú veľmi cool.
Ďalšiu veľkú časť hostí predstavujú chlapci rôzneho veku, ktorí si sem zrejme prichádzajú len zvýšiť sebavedomie a dokázať, akí sú frajeri. Kvôli takej povesti sú schopní sa spojiť do viac než desaťčlennej skupiny a zmlátiť jedného. Taký prípad sa stal aj tento piatok. Chlapec skončil s rozrazenou hlavou, a slečna, ktorá sa do snažila odviezť do nemocnice, s rozmláteným autom. Je to normálne?

Za podobné chovanie môže sčasti alkohol, ale nedá sa naň zhodiť úplne všetko. Každý taký "frajer" by sa mal zamyslieť, či je nutné zvyšovať si ego a postavenie medzi kamarátmi na úkor druhých.

Myslím si, že podobné prípady sa nájdu aj v iných kluboch a na iných zábavách. Smutné je, že také chovanie je blízke aj malým deťom. Asi sú podobné mravy v móde alebo je to dobou. Ale čo je to za dobu?

Mám pocit, že cesta k nápravě nevedie. Ľudia, ktorí si chcú nahnať "rešpekt" v partii, budú medzi nami žiť zrejme stále. Keď sa im niečo povie, vedie to k ďalšiemu násiliu. Napriek tomu pevne verím, že sa táto brutálna móda časom zmení.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Lady, 17.07.2020

­­­­

Slohová práca Kultúra nočných klubov v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Kultúra nočných klubov

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 118 582
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)