SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Teplo v kráľovstve

Bol raz jeden kopec. Jedného dňa na tomto kopci vyrástol hrad, a v ňom sa kráľovnej a kráľovi narodil malý princ. Od malička mal všetko, na čo si pomyslel, a tak nebolo divu, že ho ostatní princovia a princezné nemali radi a závideli mu. Princ mal iba jediného kamaráta - princa Bonifáca z neďalekého kráľovstva. Ako sa tak spolu od raného detstva hrali a dopisovali si, začalo ich spájať obrovské priateľstvo a neskôr, najmä v puberte, aj niečo viac.

Preto, keď sa v deň princových osemnástych narodenín opýtal kráľ svojho syna, či už už pomýšľa na ženenie, odpovedal princ slovami: "Svoju pravú lásku som už našiel a ty ju veľmi dobre poznáš."
Kráľ sa veľmi tešil, až sa mu princ pochváli, akú že krásnu a bohatú princeznú si vybral za svoju ženu, a preto pre neho bolo nemilé prekvapenie, že pravá láska jeho syna sa volá Bonifác...

Kráľ, skúsený a múdry diplomat, nebol s voľbou svojho potomka príliš spokojný a snažil sa mu Bonifáca vyhovoriť.
"Kto to kedy videl, aby si chlap vzal chlapa a navyše, keby ten Bonifác mal aspoň poriadne kráľovstvo, tak vám dám požehnanie, ale tá jeho polorozpadnutá barabizňa nestojí ani za grajciar!"
"Máš smolu, oci," opáčil princ, "my sa s Boníkom ľúbime a ty nám v tom nikdy nijako nezabrániš!"

Kráľ teda zvolal radu a začal riešiť problém. Prvý nápad od jeho poradcu bol, že by mohli Bonifáca poslať do polárnych oblastí, kde by zmrzol, ale ihneď tento plán zavrhli s tým, že by na zamrznutie Bonifácovho organizmu nestačila ani absolútna nula. A tak zostávalo jediné - vymyslieť svadbu pre mužov. Začali to nazývať registrované partnerstvo a postupom času to začali hojne využívať aj ženy. Princ sa zaregistroval s Bonifácom a aj keď spolu nemali kopu detí, žili šťastne až do smrti.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Maja, 05.06.2023

­­­­

Slohová práca Teplo v kráľovstve v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Teplo v kráľovstve
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 648 831
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­