SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Teplo v kráľovstve

Bol raz jeden kopec. Jedného dňa na tomto kopci vyrástol hrad, a v ňom sa kráľovnej a kráľovi narodil malý princ. Od malička mal všetko, na čo si pomyslel, a tak nebolo divu, že ho ostatní princovia a princezné nemali radi a závideli mu. Princ mal iba jediného kamaráta - princa Bonifáca z neďalekého kráľovstva. Ako sa tak spolu od raného detstva hrali a dopisovali si, začalo ich spájať obrovské priateľstvo a neskôr, najmä v puberte, aj niečo viac.

Preto, keď sa v deň princových osemnástych narodenín opýtal kráľ svojho syna, či už už pomýšľa na ženenie, odpovedal princ slovami: "Svoju pravú lásku som už našiel a ty ju veľmi dobre poznáš."
Kráľ sa veľmi tešil, až sa mu princ pochváli, akú že krásnu a bohatú princeznú si vybral za svoju ženu, a preto pre neho bolo nemilé prekvapenie, že pravá láska jeho syna sa volá Bonifác...

Kráľ, skúsený a múdry diplomat, nebol s voľbou svojho potomka príliš spokojný a snažil sa mu Bonifáca vyhovoriť.
"Kto to kedy videl, aby si chlap vzal chlapa a navyše, keby ten Bonifác mal aspoň poriadne kráľovstvo, tak vám dám požehnanie, ale tá jeho polorozpadnutá barabizňa nestojí ani za grajciar!"
"Máš smolu, oci," opáčil princ, "my sa s Boníkom ľúbime a ty nám v tom nikdy nijako nezabrániš!"

Kráľ teda zvolal radu a začal riešiť problém. Prvý nápad od jeho poradcu bol, že by mohli Bonifáca poslať do polárnych oblastí, kde by zmrzol, ale ihneď tento plán zavrhli s tým, že by na zamrznutie Bonifácovho organizmu nestačila ani absolútna nula. A tak zostávalo jediné - vymyslieť svadbu pre mužov. Začali to nazývať registrované partnerstvo a postupom času to začali hojne využívať aj ženy. Princ sa zaregistroval s Bonifácom a aj keď spolu nemali kopu detí, žili šťastne až do smrti.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Maja, 05.06.2023

­­­­

Slohová práca Teplo v kráľovstve v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Teplo v kráľovstve
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 299 969
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)