SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 3.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Jar je tu

Prebúdzam sa skoro ráno za neustáleho vyspevovania slávikov a dvíham svoje ťažké neohrabané telo, ktoré skoré vstávanie zvláda len veľmi ťažko. Z čela si utieram kvapky studeného potu, vďaka čomu zisťujem, že som sa prebudila do horúceho dňa. Pri pohľade na svoje ruky objavujem ďalších päť štípancov od komárov, ktorí si zrejme dnes v noci poriadne pochutnali.

"Jar je opäť tu," pomyslím si a do kabelky hádžem tri balíčky vreckoviek, pretože s jarou začínajú aj moje otravné alergie. Obliekam si prvé tričko, čo mi príde pod ruku a vyrážam do školy v ústrety novému dobrodružstvu, samozrejme plná elánu a nadšenia.

Cestou stretávam zamilované páry bozkávajúce sa pod čerešňou, lipou, dubom a ďalšími rozkvitnutými stromami, ktoré mi pomaly, ale isto spôsobujú astmatický záchvat. Prítomnosť všade sa vyskytujúcich párov mi tiež nerobí dobre, pretože si vždy uvedomím, že som stále sama ako kôl v plote.

V škole pociťujem prítomnosť jari z nekonečných výkladov profesorov, ktorí nám pripomínajú blížiacu sa maturitu. Až potom si uvedomujem, že ma za dva týždne čaká skúška dospelosti. Cez prestávku otváram Sládkoviča a jeho Detvana, avšak nie preto, aby som si so zaľúbením čítala verše o Martinovi a Elene, ale z toho dôvodu, že na poslednú chvíľu dočítavam knižky povinného čítania.

Večer zaľahnem do postele s opuchnutým nosom a maturitou na krku. Napadá mi, že jar naozaj nie je mojím obľúbeným ročným obdobím, avšak nič nie je nekonečné, a tak i jar musí raz zákonite skončiť.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Barka98, 29.04.2021

­­­­

Slohová práca Jar je tu v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Jar je tu
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 941 408
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)