SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Robin Hood (literárna postava)

Robin Hood, predtým gróf z Huntingtonu, vodca družiny dvoch stoviek zbojníkov žijúcich uprostred Sherwoodského lesa, je legendárny hrdina známy po celom Anglicku pre svoj jedinečný charakter a pre činy vykonané za chudobných a bezprávnych.

V boji proti presile väčšinou zvíťazí nielen kvôli svojej sile a odvahe alebo vďaka zručnosti so zbraňami a dokonalej lukostreľbe, ale aj pretože je veľmi šikovný, dobrý stratég, majster prevlekov a vedúca osobnosť, celá jeho družina ho rešpektuje, počúva a je mu verná .

Je nebojácny, statočný a veľmi ctižiadostivý. a je schopný dosiahnuť všetko, čo sa mu zachce. Má dobré srdce a mravy, nezabíja, pokiaľ nemusí, chová sa úctivo a slušne, ale svojimi pravdivými narážkami - niekedy možno trochu drzými - dokáže pekne vyviesť z miery. Je veľmi obľúbený u dám pre svoju slávu, vzhľad a charakter. Je mladý, štíhly, silný, charizmatický, skrátka pohľadný a šarmantný. Je ale tiež verne milujúci a veľmi oddaný svojej žene Mariane. Tá je hlavným zmyslom jeho života, a keď umrie, pripadá si sám vo svete stratený. Oporu mu poskytuje jeho najvernejší priateľ.

Niektorí ľudia ho milujú, iní nenávidia. U poddaných je veľmi obľúbený, pretože aj napriek tomu, že má možnosť sa sám obohatiť, žije v lese a peniaze, odobraté boháčom, nesebecky dáva chudobným a potrebným. Na rozdiel od poddaných ho ale nenávidia všetci bohatí a mocní, ktorých už toľkokrát obral, porazil v boji alebo im inak prekazil plány. Boháčmi je obávaný a potrebnými vyhľadávaný. Má ale pár priateľov aj medzi bohatými, ktorým so svojou družinou pomohol.

On sám je veľmi vlastenecký a verí v dobré a statočné srdce každého Anglosasa. Kvôli vysokým očakávaniam je potom veľmi sklamaný, keď nejaký Anglosas, ktorému veril, nedodrží slovo. Je čestný a spravodlivý a tiež veľmi sebavedomý. Neriadi sa väčšinou zákonov, ale riadi sa pravidlami morálky. Nebojí sa ani v tých najnepriaznivejších situáciách. Celá jeho družina, ktorá sa na konci skladá z viac ako osemsto mužov, je mu veľmi oddaná a po jeho smrti sa rozpadne, pretože nikto nedokáže byť tak dobrým vodcom, akým bol hrdina Robin Hood.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Betka, 14.06.2024

­­­­

Slohová práca Robin Hood (literárna postava) v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Robin Hood (literárna postava)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 941 249
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)