SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Najbližšia osoba

Vždy, keď sa s týmto človekom stretnem, sa mi na tvári objaví úsmev. Jej dlhé zlatisté vlasy sú vidieť na metre ďaleko a v jej modrých očiach nájdete porozumenie. Je 165 cm vysoká a má štíhlu postavu. Volá sa Zuzana a je to moja najlepšia kamarátka.

Veľmi dobre si rozumieme, pretože máme podobné záujmy. Na svoju kamarátku sa môžem vždy spoľahnúť a v ťažkých situáciách sa ma vždy zastane. Nebojí sa presadiť svoj názor a otvorene diskutovať. Môžem sa jej so všetkým zveriť a vždy ma vypočuje aj poradí. Pripadá mi, akoby všetko videla pozitívne. Je veľmi veselá a usmievavá. Žije s mamou a svojou mladšou sestrou. Má ich obidve veľmi rada a každý víkend spolu podnikajú rôznorodé akcie.
Zuzana je aj v kolektíve veľmi obľúbená. Nebojí sa usporiadať párty alebo oslavu, ale rada navštevuje aj cudzie akcie.

Vo voľnom čase sa venuje atletike. Každý týždeň má tréningy, ktoré svedomito plní, aby uspela na pretekoch. Keďže je šport jej vášňou, chodí hrať bowling, bicykluje, lyžuje alebo hrá hádzanú. Myslím si, že šport všeobecne patrí k našim spoločným obľúbeným činnostiam, a tak často robíme spolu nejakú pohybovú aktivitu.

Aj v škole sa jej celkom darí. Má dobré známky a úlohy vždy plní. Učitelia ju majú radi.
Medzi jej ďalšie záľúby patrí nakupovanie. Keď spolu ideme do obchodov, nie je žiadny, do ktorého by sme nenakukli. Väčšinou odchádza Zuzka domov s taškou plnou oblečenia. A má dobrý štýl. Oblieka sa do čiernej, červenej a modrej.

Zuzku si ako kamarátku veľmi vážim. Dúfam, že nám tento vzťah vydrží dlho a budeme stále najlepšími kamarátkami.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Mischell, 16.07.2020

­­­­

Slohová práca Najbližšia osoba v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Najbližšia osoba

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2021!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 807 097
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)