SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Mr. Bean (filmová postava)

OSNOVA:

1. Pán Fazuľa
2. Čo je pre túto osobu typické
3. Vlastnosti Mr. Beana
4. Moje zhodnotenie


Medzi moje obľúbené filmové a seriálové postavy patrí Mr. Bean (z angličtiny možno jeho meno preložiť ako Pán Fazuľa).

Úlohu Mr. Beana stvárňuje Rowan Atkinson.
Mr. Bean má krátke hnedé vlasy s cestičkou, veľké okrúhle oči a veľkú pehu nad hornou perou. Nosí staromódne oblečenie, sivé sako s hnedými záplatami na lakťoch, hnedé nohavice nad členky s hnedým koženým opaskom, čierne nablýskané poltopánky a bielu košeľu s červenou kravatou.
Má malý jednoizbový byt, v ktorom udržiava skoro vždy poriadok, a malého hnedého plyšového medvedíka, o ktorého sa stará, ako by to bol jeho vlastný syn. A vlastní tiež malé zelené auto, ktoré sa dá prirovnať k pojazdnému zelenému smetiaku. Po celom svete sa preslávilo ako Mini Cooper.

Mr. Bean je lakomý. Veľmi nerád niekomu niečo požičiava a nechce sa deliť dokonca ani so svojimi najlepšími priateľmi či svojou priateľkou. Je tiež dosť nedôverčivý; nedôveruje ani svojim najbližším známym, nieto ešte cudzím ľuďom. Ďalej ho môžeme charakterizovať ako nevyspytateľného, ​​lebo nikto nikdy nevie, čo práve urobí, ba čo viac, ani on sám koľkokrát netuší, akú urobí hlúposť alebo aký zase vykoná malér. Je drzý, požičiava si veci bez opýtania, odsekáva ľuďom. Stále sa sťažuje, že nie je niečo podľa jeho predstáv. Tiež to je veľký smoliar, nikdy sa mu nepodarí, čo chce dokázať, a pravidelne sa k nemu šťastie obracia chrbtom. Nevie spievať, aj keď on si myslí presný opak. Jeho okolie ho vidí ako nejakého človeka z ústavu. Mr. Bean býva často zmätený, pretože nevie, čo má robiť ako prvé. Najradšej by všetko robil naraz. Keďže sa často niekde zabúda a bežne ani nevie, koľko je hodín, chodí všade neskoro, čo je pre veľa ľudí známkou jeho nedochvíľnosti.

Na druhej strane je zábavný, jeho trapasy a výstrelky z iných ľudí ma veľmi bavia, a tiež je extrémne šetrný a nikdy nezanedbá hygienu. Vždy urobí to, čo si zmyslí.

Mr. Bean je skrátka moja filmová a seriálová postava číslo jedna. Považujem ho za vynikajúceho komika a nepoznám nikoho iného, ​​kto by ma dokázal tak dobre pobaviť!

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Feftlord, 15.04.2021

­­­­

Slohová práca Mr. Bean (filmová postava) v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Mr. Bean (filmová postava)

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 738 004
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)