SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Môj vzor: Marilyn Monroe

Mojím vzorom je americká herečka, speváčka, modelka a producentka Marilyn Monroe.

Jej blond kučery, modré oči a výrazne namaľované pery pozná snáď celý svet. Je považovaná za najkrajšiu herečku histórie. To ale nie je dôvod, prečo o nej píšem. Táto žena mala množstvo snov a plánov, ale jeden ich všetky prevyšoval - túžila sa stať herečkou. Bola vytrvalá, tvrdohlavá, zanietená a vďaka tomu - a svojej postave - aj veľmi úspešná. Štúdio ju chcelo mať len ako peknú tváričku, aby spievala a pohojdávala bokmi. Ona však chcela byť váženou herečkou a hrať drámu. Ukončila teda pracovný pomer so štúdiom a presťahovala sa do New Yorku, kde mala ešte množstvo vecí pred sebou.

So vzťahmi na tom bola o niečo horšie. Jej výkony a životné príbehy nútili mužov ju milovať a ženy ľutovať. Väčšina jej partnerov sa však nedokázala preniesť cez jej slávu, a tak niekoľkokrát stála ako pred oltárom, tak aj pri podpise rozvodových papierov. Keď uvážim, aké ťažké mala detstvo, a že sa vypracovala prakticky z ničoho, musím žasnúť. Trpela niekoľkými psychickými, ale aj fyzickými diagnózami, ktoré jej značne sťažovali život.

Zomrela vo svojich 36 rokoch. Ktovie, čo všetko by dokázala, keby žila dlhšie...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Viki, 03.02.2021

­­­­

Slohová práca Môj vzor: Marilyn Monroe v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Môj vzor: Marilyn Monroe
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 678 117
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)