SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.20
Hodnotené: 5x Prosím, ohodnoť prácu

Ja

Prečo vám chcem opísať sám seba? Toť otázka, možno si myslím, že vás to zaujíma, alebo že si o mne urobíte lepší obrázok. Ďalším dôvodom je, že som zvedavý, či môj popis bude sedieť k vašim predstavám. Prajem príjemné čítanie, začíname!

Najskôr by som opísal, ako vlastne vyzerám. Som celkom vysoký, niekoľko málo centimetrov pod dva metre. Nie som ani chudý, ani tučný, skrátka tak akurát. Mám modré oči, nos po otcovi a hnedé vlasy. Vlasy mám momentálne celkom krátke, nosil som dlhšie.

Pre začiatok by som začal zlými vlastnosťami, aby som nemal na konci len tie zlé. Jednou z mojich najhorších vlastností je môj kladný vzťah k jedlu, preto si musím dávať veľký pozor, aby som nepriberal. Ďalšou z mojich zlých vlastností je, že som prchký, niekedy konám príliš rýchlo alebo sa nesústredím. Negatívnou vlastnosťou je tiež to, že sa rozčuľujem a vybuchnem trochu častejšie, než by som chcel. Tiež som občas protivný a arogantný.

Teraz by som prešiel k pozitívam mojej osobnosti. Považujem sa za športový typ, každý týždeň hrám dve hodiny florbal. Cez víkend v zime lyžujem, a keď sa sneh roztopí, vyrazím na pešiu túru alebo na bicykel. Za ďalšiu z mojich kladných vlastností považujem môj optimizmus, aj keď neviem, či v čase "blbej nálady" ide o klad. Mám zmysel pre humor a viem sa zasmiať sám sebe. Tiež si myslím, že viem celkom dobre hovoriť pred publikom.

Čo by som vám povedal k svojim záujmom? Milujem hudbu, a to konkrétne rockovú z obdobia 60. - 80. rokov minulého storočia. Hrám tretím rokom florbal a deviatym na gitaru. Rád čítam, najmä detektívky alebo fantasy literatúru. Tiež som veľkým fanúšikom železnice, rád cestujem po tratiach, na ktorých som ešte nebol. Tento rok sa chystám prvýkrát vlakom do zahraničia ďalej než pár desiatok kilometrov, až do Álp.

A čo povedať na záver? Myslím si, že moje negatívne vlastnosti sú vyrovnané s tými kladnými. Tiež dúfam, že aspoň trochu sedia s tým, čo si o mne myslíte a že som sa moc neprechválili, ale ani zo seba príliš nezodrel kožu.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Mozek97, 15.04.2021

­­­­

Slohová práca Ja v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Ja
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 649 228
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­