SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.12
Hodnotené: 115x Prosím, ohodnoť prácu

Harry Potter (literárna postava)

Harry Potter je hlavným hrdinom čarodejníckeho sveta, ktorý bol stvorený skvelou spisovateľkou Joanne Kathleen Rowlingovou.

Harry býva v Neradostniciach spolu s tetou Petuniou, strýkom Vernonom a rozmaznaným bratrancom Dudleym. V tejto rodine nemá nikto Harryho rád, keďže sa nedokázali zmieriť s tým, že Harry dokáže čarovať a oni sú len prostí muklovia (ľudia, ktorí nedokážu čarovať). Preto aj tvrdia, že kúzla jednoducho neexistujú.

Harry Potter je menšej chudej postavy. Ako pamiatka na Voldemortov útok mu zostala na čele jazva v tvare blesku, ktorú skrýva pod strapatými tmavými vlasmi. Je tiež nazývaný "chlapevc, ktorý prežil". Jeho oči sú prenikavé, zelené, pod charakteristickými okrúhlymi okuliarmi. Pod nosom sa mu skrývajú užšie pery.

Jeho veľkou záľubou je lietanie na metle a vďaka tomu sa z neho stal najmladší stíhač metlobalového družstva za Chrabromil.
Harry je veľmi zvedavý, a aj preto prežíva kopec dobrodružstva so svojimi najlepšími priateľmi Ronom Weasleym a Hermionou Grangerovou.

Ako som už podotkla, jeho fakultou je Chrabromil, ktorého znakom je lev stojaci na zadných v červeno-zlatých farbách. Ten predstavuje statočnosť a silu Chrabromilu.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Jana H., 14.08.2019

­­­­

Slohová práca Harry Potter (literárna postava) v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Harry Potter (literárna postava)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 678 225
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)