SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Človek vodcovského typu

  • všeobecná charakteristika / popis vodcovskej osobnosti

Ak chceme dosiahnuť vedúce funkcie a postúpiť nahor, musí byť na našom správaní zreteľne poznať, že sme vodcovské typy. Je potrebné postarať sa o to, aby ľudia, ktorí rozhodujú o našej budúcnosti, u nás tieto tendencie rozpoznali.

Vedúcou osobnosťou rozumieme človeka, ktorý má určitý cieľ a urobí maximum pre to, aby ho dosiahol. Títo ľudia sú cieľavedomí, súťaživí a túžia po moci, kvôli ktorej sú ochotní zdolávať nemalé prekážky. Neradi prehrávajú, ale práve prehra je pre nich nová príležitosť, aby mohli stále pracovať na svojom sebazdokonaľovaní.

U vedúcich osobností vzhľad nie je dôležitý. Oveľa dôležitejší je spôsob ich myslenia a schopnosť presadiť sa. Vodcovský typ nerád ustupuje, bude si stáť za svojim stoj čo stoj a neváha k svojmu úspechu využívať ostatných.

Žiarivým príkladom vodcovského typu sú vojvodcovia, generáli a diktátori, napríklad Adolf Hitler, Stalin alebo Napoleon Bonaparte. Všetci títo ľudia boli vynikajúci rečníci, dokázali si podmaniť davy, vnútiť im svoje myšlienky a manipulovať nimi.

Dnes sa s vedúcimi osobnosťami môžeme stretnúť na postoch vysokých úradníkov alebo vedúcich firiem. Títo ľudia sa v kolektíve vyznačujú tým, že pracujú s jasnými faktami a často využívajú k svojej práci najrôznejšie tabuľky a grafy. Radi si tiež vystavujú svoje diplomy a trofeje, aby mal každý prehľad o ich úspechoch a vedel, že sa neoplatí púšťať sa s nimi do sporu.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Ancushe, 11.06.2021

­­­­

Slohová práca Človek vodcovského typu v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Človek vodcovského typu
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 648 755
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­