SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Človek vodcovského typu

  • všeobecná charakteristika / popis vodcovskej osobnosti

Ak chceme dosiahnuť vedúce funkcie a postúpiť nahor, musí byť na našom správaní zreteľne poznať, že sme vodcovské typy. Je potrebné postarať sa o to, aby ľudia, ktorí rozhodujú o našej budúcnosti, u nás tieto tendencie rozpoznali.

Vedúcou osobnosťou rozumieme človeka, ktorý má určitý cieľ a urobí maximum pre to, aby ho dosiahol. Títo ľudia sú cieľavedomí, súťaživí a túžia po moci, kvôli ktorej sú ochotní zdolávať nemalé prekážky. Neradi prehrávajú, ale práve prehra je pre nich nová príležitosť, aby mohli stále pracovať na svojom sebazdokonaľovaní.

U vedúcich osobností vzhľad nie je dôležitý. Oveľa dôležitejší je spôsob ich myslenia a schopnosť presadiť sa. Vodcovský typ nerád ustupuje, bude si stáť za svojim stoj čo stoj a neváha k svojmu úspechu využívať ostatných.

Žiarivým príkladom vodcovského typu sú vojvodcovia, generáli a diktátori, napríklad Adolf Hitler, Stalin alebo Napoleon Bonaparte. Všetci títo ľudia boli vynikajúci rečníci, dokázali si podmaniť davy, vnútiť im svoje myšlienky a manipulovať nimi.

Dnes sa s vedúcimi osobnosťami môžeme stretnúť na postoch vysokých úradníkov alebo vedúcich firiem. Títo ľudia sa v kolektíve vyznačujú tým, že pracujú s jasnými faktami a často využívajú k svojej práci najrôznejšie tabuľky a grafy. Radi si tiež vystavujú svoje diplomy a trofeje, aby mal každý prehľad o ich úspechoch a vedel, že sa neoplatí púšťať sa s nimi do sporu.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Ancushe, 11.06.2021

­­­­

Slohová práca Človek vodcovského typu v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Človek vodcovského typu

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 737 665
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)