SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.27
Hodnotené: 11x Prosím, ohodnoť prácu

Človek, ktorý mi zmenil život

Rada by som charakterizovala môjho priateľa Tomáša, ktorý mi zmenil život k lepšiemu. Sme spolu už skoro štyri mesiace, a aj keď ma niekedy štve, za nič na svete by som ho nevymenila. Stal sa dôležitou súčasťou môjho života, ktorý si bez neho už nedokážem predstaviť.

Tomáš je malého vzrastu, a preto si z neho často robím srandu a hovorím mu, že je ako taký hobit. Má krátke gaštanovohnedé vlasy. Na jeho oválnej tvári hneď zaujmú oči, ktoré má nezábudkovo modré a ktoré na mňa pôsobia veľmi úprimne. Pod nimi sa nachádza nos, na ktorom máva nasadené okuliare, ktoré mu jeho oči opticky zväčšujú. Vždy, keď ho vidím, upúta ma jeho úsmev, ktorý mi okamžite zdvihne náladu. Tomáš nosí briadku, ktorá ho robí omnoho mužnejším a starším.

Tomášova povaha mi často prípomína aprílové počasie, pretože ho niekedy naštve aj maličkosť, inokedy by zase mávol rukou aj nad tým, že vedľa neho dopadla bomba. Je to optimista introvert, len tak si niekoho k sebe nepustí a zveruje sa len svojim najbližším. Tomáš je v znamení škorpióna a riadi sa heslom: "Čo na srdci, to na jazyku." Keď sa mu niečo nepáči alebo s niečím nesúhlasí, nebojí sa povedať názor na rovinu. Je veľmi sebavedomý a svoje názory nemení. Aj keď navonok vyzerá ako ten najväčší tvrďák, je to veľmi citlivá osoba. Keď sa s niekým háda, má toľko argumentov, že mu ten druhý dá vždy radšej za pravdu. Najhoršia Tomášova vlastnosť je, že je často lenivý ako voš, a keď niečo nie je tak, ako on chcel, hneď sa urazí. Aj napriek týmto svojim náladám má srdce zo zlata.

Medzi jeho záujmy patrí hlavne hranie počítačových hier alebo počúvanie hudby. Jeho najobľúbenejšou skupinou je Hollywood Undead, ale rád si vypočuje aj českú rapovú tvprbu.
Tom miluje fantasy a seriál Game of Thrones, ktorý pozná naspamäť.
Medzi jeho najobľúbenejšie športy patrí basketbal, kde fandí tímu Chicago Bulls, a hokej, kde si obľúbil zámorské družstvo Pittsburgh Penguins.
Študuje strednú školu zameranú na IT, ale raz by sa chcel stať skôr právnikom.

Tom je úžasný človek a moja veľká opora. Veľmi si ho vážim a nechcem , aby niekedy náš vzťah skončil.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Karolína Horká, 27.05.2019

­­­­

Slohová práca Človek, ktorý mi zmenil život v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Človek, ktorý mi zmenil život
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 525 962
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)