SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Charakteristika vlastnej osoby

Písal sa rok 2003 a milujúcemu páru sa v Trnave narodilo malé dievčatko v znamení Raka. Túto, dnes už mladú slečnu, som si vybrala, pretože za celý jej život, čo ju poznám, mi veľmi prirástla k srdcu.

Prvé, čo si na drobnej slečne všimneme, je široký a úprimný úsmev ružovkastých pier v jej opálenej tvári, ktorý rada rozdáva. A vzápätí dlhé čierne vlasy splývajúce po chrbte drobnej štíhlej postavy a často padajúcich cez hnedé úprimné oči. Do tejto uponáhľanej doby sa výborne hodí aj svojou chôdzou, kedy jej nohy často vejú spoločne s jej vlasmi ďaleko za ňou.

Môže sa zdať, že dievča je "domáckeho" typu, milujúce teplo rodinného krbu, ale opak je pravdou. Býva výbornou spoločníčkou, ktorej nie je dobrodružstvo a vzrušenie z neznámeho vôbec cudzie.

Jej jemnú, nesmelú a citlivú povahu skrýva tvrdšia šupka. Pre priateľov, čo jej preniknú pod kožu, by sa niekedy aj "rozkrájala" bez toho, aby domyslela, aké to pre ňu môže mať následky.

Osud jej do vienka daroval intuíciu, vnímavosť k okoliu a cieľavedomosť. Bohužiaľ tieto vlastnosti veľmi nevyužíva, hoci to skvele dokáže a získa niekedy aj nemožné.

V podstate je to skromná, chápavá flegmatička so zmyslom pre zodpovednosť a plná prekvapení aj psychickej sily, ktorú mobilizuje pri vytýčení cieľa. Vie byť zasnená a romantická, rovnako ako rozhodná a náladová. Jedinou chybou je jej nepokoj a netrpezlivosť, pretože mnohokrát nedokáže počkať, až záležitosť dozreje a zničí tak začaté dielo.

Verná, emocionálna, dôveryhodná a spoľahlivá, aj takto ju možno popísať. Dievča potrebujúce istotu a pocit bezpečia, ktoré sa vie aj rýchlo prispôsobiť zmenám.

Má tiež veľa záujmov, medzi ktoré patrí čítanie, kino a tanečné párty. Najradšej však sedí za volantom svojho vozidla a "pláva" cestami vinúcimi sa našou krásnou prírodou. Zaujímavú obľubu nachádza aj v pečení tort, z ktorých vytvára až umelecké diela. Pre túto dobrosrdečnú slečnu je vyslobodením útek do prírody, kam uniká pred realitou všedných dní. A to najlepšie v zime, keď s nadšením skúma aj zvieracie stopy.

Napriek tomu, že je vyššie napísané mnohé, nedá sa vypísať všetko z jej v zásade kladných vlastností. Je potrebné túto slečnu spoznať osobne, a napriek tomu ju nespoznáte iba za okamih či týždeň. Myslím, že až za celý život o nej bude môcť niekto povedať, že ju pozná aspoň tak ako ja.

Niet teda divu, že dievča, o ktorom píšem, je mi bližšie ako sestra. Iste ste už poznali, že ide o mňa – devätnásťročnú študentku strednej školy, ktorá sa chopila neľahkej domácej úlohy popísať svoju vlastnú osobu.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Cukřík, 12.04.2023

­­­­

Slohová práca Charakteristika vlastnej osoby v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Charakteristika vlastnej osoby
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 648 803
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­