SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Čert (rozprávková postava)

Už od pradávna sú čerti synonymom zla. Matky od nepamäti strašievajú svoje neposlušné deti hrozbami, že si pre nich príde. Ba čo viac, v minulosti sa čertov báli aj mnohí dospelí. Z vedeckého hľadiska rozlišujeme niekoľko typov čertov.

Nám najznámejší je čert "kotolník": je veľký a chlpatý, jeho zašpinenú okrúhlu tvár lemujú nemenej znečistené uhľovo čierne, vlnité vlasy, medzi ktorými sa dá všeličo nájsť, od popola a slamy až po rohy a mnohé živočíšne druhy. Nad jeho ohnivo hnedými, krvou podliatymi, ľstivými očami sa klenie čierne huňaté obočie. Dominantou celej tváre je hákovitý nos pripomínajúci skobu, pod ktorým sa rozprestierajú široké mäsité pery, z ktorých so zlovestným hundraním vykukujú žlté občas chýbajúce zuby. Jeho poznávacími znameniami sú: rohy - od malých rožkov, až po veľké baranie rohy; ďalej potom chvost, ktorý sa mu v rozčúlení kýva zo strany na stranu; miesto ľavej nohy má konské kopyto, kvôli ktorému mu šprint robí menšie problémy.

Čert je obvykle ľstivý a podlý, nič mu nerobí väčšiu radosť, než vytiahnuť z nič netušiaceho hriešnika jeho prehnitú dušu. Je veľmi závistlivý, nesmierne ho deptá, že má horší kotlík ako jeho čertí kolegovia. Dokáže stráviť hodiny nezmyselným handrkovaním o tom, prečo práve nedostal ten priestranný kotlík on namiesto toho povaľača, čerta Barnabáša. A čert je aj veľmi hlúpy, takže ho dokáže prekabátiť každý. Medzi jeho obľúbené záujmy patrí šťuchanie vidlami do variaceho sa v kotli, ktorého má na starosť. Jeho ďalšou zábavou sú hazardné hry.

Mnoho ľudí si myslí, že čert je dávno vyhynutým živočíšnym druhom, ale nie je to tak. Čerti sú len veľmi prispôsobiví svojmu okoliu, zmena totožnosti im nerobí žiadne väčšie problémy. Stačí sa len poriadne rozhliadnuť okolo seba. Budete šokovaní, ako sa z príjemného dôchodcu v parku vykľuje nefalšovaný pekelník...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: fleur packyt, 23.11.2022

­­­­

Slohová práca Čert (rozprávková postava) v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Čert (rozprávková postava)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2023!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 3 474 891
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­