SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

O psíkovi

alebo Bez práce nie sú koláče...

Žil si takto pes Ronald. Bol to pes plnokrvný, špeciálne vyšľachtený, čistotný a úhľadne upravený. Bol členom rodiny, v ktorej zaujímal nenahraditeľné miesto, a preto dostával "koláče". Jeho práca bola až nudne pohodlná a úplne mi vyhovovala. Vedel, že dostáva svoje sladké "koláče" len vďaka role, ktorú hrá. A tak sa do nej vžil ako najlepšie dokázal. Bol spokojný a pokorný. "Celkom impozantné pracovné miesto," hovoril si.

Jedného dňa sa ale stalo, že rodinu navštívili zlodeji. Práve vtedy, keď bol doma len Ronald, pes šľachtený výlučne na okrasné a spoločenské účely. Prítulný Ronald, miláčik všetkých ľudí vrátane tých cudzích, sa v nastanej situácii celkom stratil.

Rodina mu už prestala hádzať "koláče", pretože sa jej nepáčilo, že psík neodviedol dobre svoju prácu. A tak ho poslali na výcvik, kde sa z neho mal stať poriadny domáci strážca.

Rolandovi nezostalo nič iné než sa prispôsobiť, avšak nová práca, teda výcvik, ho vyčerpávala. V tej chvíli, spomínajúc na svoj dovtedajší život, si povedal: "Prečo som ja len nepodpísal pracovnú zmluvu? Pracovať ako maznáčik bolo príjemnejšie!" Nuž čo, "bez práce nie sú koláče", zavrčal si v duchu, a stal sa solídnym strážcom...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Kolja, 10.06.2020

­­­­

Slohová práca O psíkovi v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
O psíkovi
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2023!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 2 749 073
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­