SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

King Stephen (*21.09.1947)

­­­­

Cujo

Napínavý román slávneho autora hororov vykresľuje premenu malého pokojného mestečka, v ktorom sa objaví bernardín, nakazený besnotou.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Cujo, King Stephen. Vyšlo v roku 1992 vo vydavateľstve Gemini, jazyk slovenčina, počet strán 255.

DEJ:

Donna Trentonová je matka päťročného Tada a manželka podnikajúceho Vica. Potom, čo sa dozvedel o jej milostných pletkách, sa jej život dostáva zo zabehnutých koľají. Zdrvený manžel odchádza na nutnú obchodnú cestu.

Vyzerá to, že sa všetko zase urovná, pretože Donna všetko ľutuje a dávno ukončila svoju známosť s milencom. Keď je manžel preč, vydáva sa spolu so synom ku Camberovcom, kde si chce nechať opraviť auto. Avšak netuší, že v dome je už len bernardín Cujo, ktorý je nakazený besnotou. Brett Camber spolu s matkou šli k príbuzným do iného mesta. Jeho otca už Cujo zabil.

Niekoľko dní je Donna spolu s Tadom nútená zostať v aute. Pes na nich podnikal útoky a Donnu pohrýzol. Teploty za bieleho dňa boli neuveriteľne vysoké, takže sa auto pre nich stalo skleníkom, kde nemali vodu ani jedlo. Nakoniec sa Donna odvážila vybehnúť von k baseballovej pálke a začala bojovať proti besnému zvieraťu.

Keď konečne polícia spolu s Vicom zistili, kde sa môže Donna s Tadom nachádzať, vydali sa na miesto. Donnu našli pri mŕtvole psa, ako doň búcha pálkou a Tada našli mŕtveho v aute.

Donna sa musela dlho liečiť v nemocnici zo šoku a pokročilej besnoty.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: dajuskaaa, 13.12.2020

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník-Cujo
-To
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
Životopisy - autorov životopis nenájdený
­­­­

Výpisok Cujo v češtine?

Českú verziu tohto výpisku nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia k výpisku
Stephen King - Cujo
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 649 110
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 8
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­