SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Cabotová Meg (*01.02.1967)

­­­­

Denník princeznej (Denník princeznej)

  • dievčenský román
  • 1. diel (nasledujúci: Princezná vo svetle reflektorov)
  • názov originálu: Princess in the Spotlight (The Princess Diaries)

NIEČO MÁLO O AUTORKE:

Žila v Indiane, Kalifornii a Francúzsku, pracovala ako ilustrátorka a spisovateľka románov. Skutočne ju preslávila až séria kníh o princeznej Mii. V súčasnosti býva v New Yorku.

HLAVNÉ POSTAVY:

Mia - hlavná hrdinka, rozprávačka príbehu
Lilly - Miina najlepšia kamarátka
Grandmére - stará mama, ktorú Mia nemá vôbec rada
Michael - starší brat Lilly

DEJ:

Kniha rozpráva o dievčati z New Yorku - Mii Thermopolisovej, ktorá žje normálnym životom ako väčšina dievčat. Všetko sa zmení, keď sa dozvie, že je dedičkou trónu v malom kniežatstve Genovii. Správa sa okamžite roznesie všade navôkol. Z Francúzska príde jej stará mama, aby jej dávala hodiny princeznovania.
Mia má dosť svojich problémov, nemá chlapca, jej mama chodí s jej učiteľom matematiky, z ktorej prepadá... Všetko sa vyrieši (aspoň čiastočne) na Plese kultúrnej rozmanitosti, kde si Mia uvedomí, že to zase nie je až také strašné...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: DEDEONKA, 09.04.2019

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník - nenájdený žiadny ďalší obsah z autorovej tvorby
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
Životopisy - autorov životopis nenájdený
­­­­

Výpisok Denník princeznej (Denník princeznej) v češtine?

Českú verziu tohto výpisku nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia k výpisku
Meg Cabotová - Denník princeznej (Denník princeznej)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 640 109
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­